Alžírske školstvo sa vybavilo pred podvodníkmi: Maturitná skúška bude skutočne zaťažkávacia | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Alžírske školstvo sa vybavilo pred podvodníkmi: Maturitná skúška bude skutočne zaťažkávacia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
21.06.2018 10:40

ALŽÍR - V Alžírsku počas maturitných skúšok blokujú prístup na internet. Tamojšie úrady tak chcú zabrániť podvádzaniu a úniku otázok, informovala vo štvrtok spravodajská televízia BBC.


Maturitné skúšky v tejto severoafrickej krajine prebiehajú od 20. do 25. júna. Na hodinu od začiatku každého testovania budú okrem internetu vypnuté aj mobilné a pevné linky. Alžírske ministerstvo školstva zároveň pre noviny an-Nahár priblížilo, že sociálna sieť Facebook bude blokovaná počas celého skúšobného obdobia.

V priestoroch, v ktorých prebiehajú maturitné skúšky, sú navyše zakázané všetky elektronické zariadenia s možnosťou prístupu na internet. Pri vchodoch do týchto miestností sú zároveň nainštalované detektory kovov a vnútri sa nachádzajú bezpečnostné kamery, spresnilo ministerstvo.

Tento krok prišiel po rozsiahlom úniku maturitných otázok v roku 2016. V dôsledku toho vlani úrady požiadali poskytovateľov internetových služieb, aby zablokovali prístup na sociálne siete. Toto opatrenie však nebolo postačujúce. Maturitné skúšky v Alžírsku by tento rok malo podstúpiť približne 700.000 študentov. Výsledky testovania by podľa očakávaní mali byť známe 22. júla.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články