Miloš Zeman sa rozohnil hnevom: Brnianskeho politika označil za sviňu | Topky.sk

Nedeľa, 24. jún 2018. Meniny má Ján, zajtra Tadeáš.

Miloš Zeman sa rozohnil hnevom: Brnianskeho politika označil za sviňu

Miloš Zeman
Miloš Zeman, Zdroj: SITA/AP Photo/Tran Van Minh
09.11.2017 21:20

PRAHA - Český prezident Miloš Zeman vo štvrtok v televízii Barrandov oznámil, že od brnianskeho politika Svatopluka Bartíka bude pre údajne lživé tvrdenia o svojom zdravotnom stave požadovať okrem ospravedlnenia aj päť miliónov korún, napísal spravodajský server Novinky.cz.


"Budeme vyžadovať nielen ospravedlnenie, ale i päť miliónov korún," povedal Zeman s tým, že peniaze budú vložené do volebného fondu a neskôr pôjdu na charitu. "Keby som použil svoj obľúbený výraz, že ten človek je sviňa, tak ma niekto obviní z vulgarizmu. Ale on je sviňa, pretože toto sa jednoducho nerobí," povedal český prezident.

Radný mestskej časti Brno-stred Svatopluk Bartík na svojom profile na Facebooku s odvolaním sa na zdroj, ktorý "z pochopiteľných dôvodov nezverejní", v utorok napísal, že český prezident má rakovinu, metastázy na viacerých miestach a svoju diagnózu pozná už asi tri týždne. Liečbu český prezident údajne odmietol a prognóza mu dáva tri až sedem mesiacov života. Súčasne poznamenal, že by podobné správy nešíril, ak by nešlo o najvyššieho štátneho činiteľa v čase zostavovania vlády, ktorý navyše mieni opäť kandidovať za prezidenta.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP Photo/Tran Van Minh

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články