°C

Nedeľa, 5. apríl 2020. Meniny má Miroslava, zajtra Irena.

Smutné slová Romanna: Spolkoví policajti nemohli v Kolíne nad Rýnom urobiť na Silvestra viac

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: http://www.thinkstockphotos.com/
31.10.2016 20:50

DÜSSELDORF - Najvyšší predstaviteľ nemeckej Spolkovej polície Dieter Romann, ktorý sa dnes k priebehu vlaňajšej silvestrovskej noci v Kolíne nad Rýnom vyjadroval na pôde Krajinského snemu v Düsseldorfe, nevidí v práci svojich podriadených zásadné nedostatky.


Podľa jeho slov mali príslušníci Spolkovej polície iba minimálnu možnosť zadržať mužov obťažujúcich a zneužívajúcich ženy, pretože nezriedka museli podozrivých nechať tak, aby inde pomohli ich obetiam. Obrana pred bezprostredne hroziacim nebezpečenstvom má totiž, ako zdôraznil, prednosť pred stíhaním podozrivých z trestnej činnosti, informovalo internetové vydanie denníka Bild.

 Na miestnej železničnej stanici bolo na Silvestra 2015 nasadených 67 príslušníkov Spolkovej polície, čo je už výrazne viac ako v predchádzajúcich rokoch. Ďalšie zvýšenie tohto počtu však nebolo možné, konštatoval Romann. Ženy tam obkolesili veľké skupiny mužov zväčša severoafrického alebo blízkovýchodného pôvodu, pričom ich okrádali, sexuálne obťažovali, ba aj znásilňovali.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: thinkstockphotos.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články