Nedeľa, 18. apríl 2021. Meniny má Valér, zajtra Jela.

Megaškandál v obchodovaní s deťmi: V nemocnici objavili tajnú "farmu" s bábätkami

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: profimedia.sk
19.04.2016 10:09

DILLÍ - Obchodovanie s deťmi nie jav, ktorý by z civilizovanej spoločnosti úplne vymizol. Ešte stále sa v ňom točí obnos peňazí dostatočný na prilákanie podvodníkov, ktorí sa postarali aj o ďalší škandál, tentokrát v Indii. Polícia v súkromnej nemocnici Palash Hospital v okrese Gwalior objavila detskú farmu, kam boli odkladaní nechcení novorodenci a vymenení za približne 1400 eur, prípadne predaní. Išlo o bábätká, ktoré boli počaté mimo manželstva, alebo počas znásilnení.


VIDEO Nemocnica ako z čias Mengeleho: Po operácii bábätka sa matke naskytol zdrvujúci pohľad

Polícia urobila raziu v nemocnici v sobotu večer po tom, čo dostala informácie o obchode s deťmi. Dve z nich sa jej podarilo zachrániť. Tri ďalšie boli predané bezdetným párom do miest Uttar Pradesh a Chhattisgarh.

V súvislosti s prípadom obvinili päť ľudí, vrátane riaditeľa nemocnice T.K. Guptu, a to z nákupu osôb ako otrokov, obchodovania s otrokmi a kupovania detí za účelom prostitúcie. Medzi zatknutými je aj správca zdravotníckeho zariadenia.

"Keď k nim prišlo dievča alebo jeho rodičia kvôli ukončeniu tehotenstva, lekári v nemocnici sa ich snažili presvedčiť, že im zaistia bezpečnosť a tajný pôrod. Akonáhle sa dieťa narodilo a matka bola prepustená, vedenie nemocnice začalo hľadať dôveryhodné páry, ktoré by ho mohli kúpiť," uviedol Prateek Kumar z jednotky boja proti zločinu. V jednom prípade bolo novonarodené dievča vymenené za chlapca, dodal.

"Je znepokojujúce, že zdravotníckych pracovníkov, ktorí majú konať v najlepšom záujme svojich pacientov, vedie finančný zisk. Obchod s ľuďmi je potrebné riešiť na všetkých stupňoch. Adopcia musí byť transparentná a v najlepšom záujme oboch strán a dieťaťa," uviedla pre portál metro.co.uk Rani Bilkhuová z charity Jeena International, ktorá vedie kampaň proti interrupciám na základe pohlavia.

Polícia teraz hľadá páry, ktoré si takýmto spôsobom deti kúpili, ale aj tie, ktoré ich predali.


Nástroje k článkuZDROJ: sz
FOTO: profimedia.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články