VIDEO Odkaz Čižnárovi z OĽaNO: Odstavte prokurátora Bystríka Paloviča, vyhlásil Matovič | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

VIDEO Odkaz Čižnárovi z OĽaNO: Odstavte prokurátora Bystríka Paloviča, vyhlásil Matovič

Igor Matovič na tlačovej konferencii
Igor Matovič na tlačovej konferencii
Zdroj: Topky/Vlado Benko Jr.
11.10.2019 15:45

BRATISLAVA – Predseda opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič vyzýva generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby „odstavil“ z pozície prokurátora Bystríka Paloviča v súvislosti s údajnou komunikáciou s Marianom K. Čižnár má podľa Matoviča k dispozícii tieto informácie od konca mája, respektíve začiatku júna.


„Prečo nekonáte viac ako štyri mesiace v tejto veci?“ pýta sa líder OĽaNO generálneho prokurátora. Ten mal koncom mája vydať pokyn dozorovým prokurátorom vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka, aby ho informovali o akýchkoľvek stykoch prokurátorov so „závadovými“ osobami. O údajnej komunikácii Paloviča s Marianom K. tak má podľa Matoviča vedieť už štyri mesiace.

Palovič mal taktiež podľa Matoviča pred komunálnymi voľbami v roku 2014 krivo obviniť poslanca Národnej rady SR Gábora Grendela. „Samozrejme, to musela neskôr zastaviť generálna prokuratúra, lebo to bolo celé postavené na absolútnych výmysloch,“ dodal Matovič.

VIDEO Odkaz Čižnárovi z
Zdroj: Topky/Vlado Benko Jr.

Bystrík Palovič je prokurátorom Okresnej prokuratúry Bratislava I, ktorý mal podľa Denníka N komunikovať s Marianom K. cez šifrovanú aplikáciu Threema. V nej sa mali dohadovať o ovplyvňovaní trestných stíhaní Mariana K. Palovičovi NAKA zabavila mobilný telefón koncom augusta. 


Galéria

Igor Matovič na tlačovej

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz
ZDROJ: TASR
VIDEO: Topky/Vlado Benko Jr.

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články