°C

Nedeľa, 25. október 2020. Meniny má Aurel, zajtra Demeter.

Slovensko zorganizuje ministerskú radu OBSE: Stáť nás bude takmer 2 milióny eur

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Topky.sk
10.10.2019 20:55

BRATISLAVA - Zabezpečenie decembrového zasadnutia Ministerskej rady Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) v Bratislave vyjde Slovensko na vyše 1,7 milióna eur bez DPH. Vyplýva to zo zmluvy o technicko-organizačnom zabezpečení medzi Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR a Inchebou, kde sa podujatie uskutoční.


V decembri skončí slovenské predsedníctvo v OBSE. Pri tejto príležitosti sa uskutoční na Slovensku výročná Ministerská rada od 2. do 6. decembra. "Ide o stretnutie na najvyššej úrovni, na ktorom sa zúčastnia ministri zahraničných vecí 57 účastníckych štátov OBSE s očakávanou účasťou približne 1700 delegátov. Toto podujatie tradične býva vyhodnotením predsedníckeho roka a zároveň vytýči smerovanie organizácie v nasledujúcom roku," uviedol rezort diplomacie.

Ministerstvo pripomína, že povinnosť zabezpečiť Ministerskú radu vyplýva z predsedníctva SR v roku 2019. "Pôjde o rozsahom najväčšie podujatie svojho druhu v modernej histórii Slovenska," poznamenalo.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články