Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

Prezidentka podľa Danka zastáva iné hodnoty: Niektoré veci by robil inak

Andrej Danko a Zuzana Čaputová
Andrej Danko a Zuzana Čaputová
Zdroj: TASR - Martin Baumann
23.09.2019 20:55

BRATISLAVA - Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) by na mieste prezidentky Zuzany Čaputovej robil niektoré veci inak. Vysvetľuje to tým, že každý z nich zastáva iné hodnoty. Prezidentke by tiež poradil viac vnímať osobnosti lídrov, akým je podľa neho napríklad český prezident Miloš Zeman. Uviedol to počas návštevy Kazachstanu v súvislosti s hodnotením prvých 100 dní Čaputovej v prezidentskom úrade.


Danko podľa svojich slov prezidentku rešpektuje napriek tomu, že majú na veľa tém rozličné názory. "Myslím si, že treba rozvíjať vzťahy na západ aj na východ. S mnohými vecami, ktoré títo liberálni politici prinášajú, od registrácie homosexuálnych partnerstiev cez neprimerané liberálne hodnoty, nie som stotožnený," priblížil šéf parlamentu s tým, že chce Slovensku ponúknuť inú víziu.

Čaputová sa funkcie prezidentky ujala 15. júna zložením slávnostného sľubu do rúk predsedu Ústavného súdu SR Ivana Fiačana. Občania SR ju zvolili v druhom kole prezidentských volieb, ktoré sa konali 30. marca. V predvolebnej kampani ako svoje priority zdôrazňovala spravodlivosť pre všetkých, dôstojnosť pre seniorov a ochranu životného prostredia.

Vo svojom inauguračnom prejave Čaputová zdôraznila, že nechce z úradu vládnuť, ale slúžiť Slovensku. Zopakovala svoje priority a vyzvala na prekonávanie priepastí medzi jednotlivými skupinami ľudí. Okrem toho sa v prejave prihlásila k proeurópskej a proatlantickej orientácii Slovenska. Koncom júna tento postoj spolu s Dankom a premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD) potvrdila aj podpísaním deklarácie troch najvyšších ústavných činiteľov k zahraničnej politike.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články