°C

Pondelok, 18. január 2021. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Tvrdá facka pre Galka: Podpredsedom NR SR nebude

Ľubomír Galko
Ľubomír Galko
Zdroj: Jan Zemiar
12.09.2019 19:25

BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady (NR) SR nezvolili Ľubomíra Galka (SaS) za podpredsedu parlamentu. Rozhodli o tom vo štvrtkovej tajnej voľbe, vyhlásili to v pléne po hlasovaní.


"Platí tu len hrubá sila, za ktorou stojí zášť, nenávisť a nedodržiavanie akýchkoľvek dohôd," povedal Galko s tým, že v parlamente neplatí žiadna politická kultúra. Dodal, že treba už len vydržať do volieb. Myslí si, že ľudia si urobia vlastný názor a dajú ho najavo vo voľbách.

Na otázku, či má istotu, že zaňho zahlasovali všetci členovia strany, odpovedal, že nikomu nevidí do hlavy. "Tým by som sa vôbec nezaoberal. Ak by koalícia zahlasovala, tak som zvolený," dodal. Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová krátko pred voľbou povedala, že Galko má podporu strany.

Dodala, že v prípade jeho nezvolenia, čo sa napokon aj stalo, ho ponúknu opakovane v ďalšej voľbe. Poukázala na to, že miesto strane patrí na základe výsledkov volieb. Galka nominovala na pozíciu SaS. Nahradiť mal Luciu Ďuriš Nicholsonovú, ktorá sa stala europoslankyňou.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články