Kandidatúra Galka na podpredsedu NR SR je výsmechom demokracie, tvrdí strana Smer-SD | Topky.sk

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Kandidatúra Galka na podpredsedu NR SR je výsmechom demokracie, tvrdí strana Smer-SD

Ľubomír Galko
Ľubomír Galko
Zdroj: TASR - Martin Baumann
12.09.2019 17:10

BRATISLAVA - Kandidatúra Ľubomíra Galka (SaS) na funkciu podpredsedu Národnej rady Slovenskej republiky je podľa strany Smer-SD výsmechom demokracie.


„Nechápeme, že takýto človek má drzosť žiadať o podporu v národnej rade, ak preukázateľne - ako minister obrany SR, bol pri odpočúvaní novinárov, opozičných politikov, vlastnej sekretárky a úplne nevinného vodiča kamióna maďarskej národnosti. Pán Galko je typickým predstaviteľom slovenskej opozície, ktorý má tak za ušami, že by sa ani nemal ukazovať na verejnosti a nie sa ešte uchádzať o najvýznamnejšie ústavné posty," píše strana na svojom Facebooku.

Nomináciu Galka na post podpredsedu parlamentu schválila republiková rada strany Sloboda a Solidarita. Jeden post podpredsedu parlamentu na základe výsledkov z parlamentných volieb patrí SaS. Doteraz bola podpredsedníčkou Lucia Ďuriš Nicholsonová, tá však odišla do Európskeho parlamentu. Podpredsedov národnej rady volí a odvoláva národná rada v tajnom hlasovaní nadpolovičnou väčšinou všetkých poslancov. Voľba nového podpredsedu čaká na poslancov dnes o 17:30.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články