°C

Utorok, 7. júl 2020. Meniny má Oliver, zajtra Ivan.

Lajčák prijal predsedu Vojenského výboru NATO: Diskutovali o aktuálnej bezpečnostnej situácii

Miroslav Lajčák
Miroslav Lajčák
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
02.07.2019 20:10

BRATISLAVA - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (2. júla 2019) prijal predsedu Vojenského výboru NATO, hlavného maršala letectva Sira Stuarta Peacha.


Partneri diskutovali o aktuálnej bezpečnostnej situácii v Európe, ako aj o plánoch NATO na posilnenie svojej pripravenosti čeliť aktuálnym kybernetickým a hybridným hrozbám. Predseda Vojenského výboru ocenil úsilie SR zvyšovať svoje obranné výdavky a prebiehajúcu modernizáciu OS SR. Rovnako vyzdvihol dôležitosť spojeneckej jednoty a schopnosť hovoriť jedným jazykom.

"Oceňujem, že NATO má jasne stanovené ciele a systematicky ich napĺňa. Popritom sa aj adaptuje na nové výzvy, čo z nej robí úspešný príbeh," uviedol M. Lajčák. Obaja predstavitelia zhodnotili situáciu na Ukrajine, v Afganistane, na západnom Balkáne. Pozornosť venovali aj slovenskému predsedníctvu v OBSE. Predseda Vojenského výboru NATO sa na pozvanie náčelníka Generálneho štábu SR zúčastňuje na Konferencii "Slovak Armed Force's Military Leaders Conference", ktorú organizuje Generálny štáb OS SR.
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články