°C

Streda, 27. január 2021. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Lajčáka poctila návštevou veľvyslankyňa USA: Spojené štáty sú pre nás dobrým spojencom

Miroslav Lajčák
Miroslav Lajčák
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
19.08.2019 16:40

BRATISLAVA - Nová veľvyslankyňa USA na Slovensku Bridget Brinková v pondelok absolvovala nástupnú návštevu u šéfa slovenskej diplomacie Miroslava Lajčáka (nominant Smeru-SD). Informoval o tom tlačový odbor rezortu. Veľvyslankyňa a minister sa zhodli, že dynamika spolupráce medzi Bratislavou a Washingtonom je na veľmi dobrej úrovni a prináša hmatateľné výsledky v podobe viacerých spoločných projektov a aktivít.


"Spojené štáty americké sú pre Slovensko nielen strategickým partnerom, ale aj dobrým priateľom a spoľahlivým spojencom," uviedol na stretnutí Lajčák. Minister taktiež zdôraznil dôležitosť zachovania a ďalšieho prehlbovania transatlantickej väzby i spolupráce na platforme EÚ - USA. Brinkovú na post veľvyslankyne USA na Slovensku v marci nominoval americký prezident Donald Trump, neskôr jej nomináciu schválil Senát.

Vystriedala doterajšieho veľvyslanca Adama Sterlinga, ktorý post zastával od roku 2016. Brinková je vysokopostavená a vplyvná kariérna diplomatka, ktorá v minulosti pracovala ako zástupkyňa štátneho tajomníka pre otázky Európy a Eurázie na americkom ministerstve zahraničných vecí. V zahraničnej službe USA strávila 20 rokov, zastávala napríklad funkciu zástupkyne veľvyslanca v gruzínskom Tbilisi a v Taškente v Uzbekistane. Hovorí po rusky a srbsky, ovláda aj základy gruzínčiny a francúzštiny.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články