Grendel objasnil svoju budúcnosť: Zostávam s OĽaNO, do Kiskovej strany sa nechystám | Topky.sk

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

Grendel objasnil svoju budúcnosť: Zostávam s OĽaNO, do Kiskovej strany sa nechystám

Andrej Kiska a Gábor Grendel
Andrej Kiska a Gábor Grendel
Zdroj: Topky/Vlado Anjel, SITA/Diana Černáková
20.05.2019 12:25

BRATISLAVA - Poslanec Národnej rady SR a bývalý šéf neparlamentného hnutia NOVA Gábor Grendel bude v budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať za OĽaNO. Potvrdil to s tým, že sa tak chce odvďačiť OĽaNO za šancu, ktorú mu dalo.


Grendel sa spomínal ako jeden z možných politikov, ktorý by sa mohol pridať k pripravovanej strane prezidenta Andreja Kisku. "Za jednu z kľúčových hodnôt v politike považujem lojálnosť. OĽaNO je známe tým, že otvára aj nepríjemné témy, najmä Igor Matovič, na ktoré iní politici nemajú odvahu. Vážim si Igora Matoviča za to, čo v politike robí, aj za možnosť, ktorú mi OĽaNO dalo v minulých voľbách. Z týchto dôvodov som sa rozhodol vrátiť dôveru OĽaNO tým, že budem na ich kandidátke kandidovať do parlamentných voľbách v roku 2020," uviedol Grendel.

V súvislosti s Kiskovou stranou sa spomína aj predsedníčka klubu OĽaNO Veronika Remišová. Tá nepotvrdila, že z OĽaNO odíde a spojí svoju politickú budúcnosť s novovznikajúcou Kiskovou stranou. Grendel je naďalej členom hnutia NOVA, predsedníckeho kresla sa vzdal pred časom. Svoje členstvo plánuje prehodnotiť. Hnutie NOVA si podľa jeho slov ide vlastnou cestou. "Predpokladám, že budúcnosť NOVA bude iná ako moja osobná a tomu prispôsobím aj otázku členstva," poznamenal. Na otázku, či sa toto hnutie spojí s Andrejom Kiskom, Grendel povedal, že je to otázka na nové vedenie. 

Gábor Grendel
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Nová väčšina (NOVA) je politické hnutie, ktoré ministerstvo vnútra zaregistrovalo 25. októbra 2012. Jeho lídrom bol vtedy Daniel Lipšic. NOVA sa pred parlamentnými voľbami v roku 2016 spojila na kandidačnej listine s hnutím OĽaNO. V parlamente pôsobia v klube OĽaNO. Grendel bol predsedom od júna 2017. Odstúpil tento rok pre odlišné predstavy o strategických krokoch hnutia.


Galéria

Andrej Kiska a Gábor Gábor Grendel

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články