°C

Piatok, 3. júl 2020. Meniny má Miloslav, zajtra Prokop.

Prezident sa v prejave sústredil len na udržanie slobody a demokracie, myslia si v SaS

Vedenie strany SaS na čele s Richardom Sulíkom.
Vedenie strany SaS na čele s Richardom Sulíkom.
Zdroj: TASR – Jaroslav Novák
01.01.2019 17:40

BRATISLAVA - Prezident SR Andrej Kiska sa vo svojom poslednom novoročnom prejave v úrade sústredil len na absolútne zásadné veci - na udržanie slobody a demokracie v našej krajine. Uvádza sa to v stanovisku strany Sloboda a Solidarita (SaS), ktoré poskytla Marie Stracenská z komunikačného oddelenia strany.


"Vypovedá to o hĺbke marazmu, v ktorom sme sa vďaka stranám ako Smer-SD a SNS ocitli. Oceňujeme a zároveň berieme za svoju jeho výzvu občanom, aby ani v roku 2019 nepoľavili v zápase za slušné Slovensko. Strana SaS v ňom určite nepoľaví. Jasne si uvedomujeme, že bez slobody a demokracie niet spravodlivosti a prosperity," uvádza sa v stanovisku SaS, pod ktoré sa podpísali predseda strany Richard Sulík a podpredsedovia Jana Kiššová a Ľubomír Galko.

Rok 2018 mal byť podľa prezidenta SR Andreja Kisku rokom pripomenutia výročí, ale vraždou dvoch mladých ľudí sa zaradil ako ďalší prelomový osmičkový rok. Ako povedal v novoročnom príhovore, vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej zmenila rok osláv na rok zápasu o slušnosť a spravodlivosť. „Vražda nás prinútila pozrieť sa na spoločnosť, v ktorej žijeme, na štát. Museli sme sa pýtať, či v SR platia hodnoty demokracie,“ zdôraznil Kiska. Podľa prezidenta máme za sebou rok, v ktorom sme boli konfrontovaní s obavou, či dokážeme bojovať za spoločný záujem.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články