Nedeľa, 18. apríl 2021. Meniny má Valér, zajtra Jela.

Miškov požiadal o registráciu strany SKOK: Najviac priaznivcov má na východe!

Juraj Miškov odovzdal s kolegami celkovo 11.996 podpisov.
Juraj Miškov odovzdal s kolegami celkovo 11.996 podpisov.
Zdroj: archív Topky.sk
20.02.2015 19:50

BRATISLAVA – Juraj Miškov požiadal dnes o registráciu svojej strany Slovenská občianska koalícia (SKOK). Potvrdil to Miškov. Na ministerstve vnútra odovzdal s kolegami celkovo 11.996 podpisov. Potrebných je minimálne 10.000.


"Podpisy sa zbierali viac ako dva mesiace na celom Slovensku. Najviac podpisov sa nám podarilo nazbierať v Košiciach," povedal Miškov. Ustanovujúci snem strany bude podľa jeho slov koncom marca. Vznik strany SKOK oznámil vlani v decembri. SKOK má byť stredová občiansko-liberálna strana. Okrem exministra hospodárstva Miškova je v prípravnom výbore bývalý kancelár parlamentu Michal Nižňan, ďalej Monika Dimitriadu a Rastislav Antala.

SKOK, hoci ešte nie je zaregistrovaný, odmietol nedávne referendum. "Boli sme jedinou politickou stranou, ktorá sa aktívne, vlastnou kampaňou postavila proti referendu namierenému voči menšine," zdôraznil. Neskôr strana ohlásila kampaň spojenú s petíciou za finančnú odluku cirkví a politických strán od štátu. "Za niekoľko dní ju podpísalo už pekných pár tisíc ľudí," skonštatoval Miškov.

Juraj Miškov odovzdal s
Zdroj: archív Topky.sk

Pripomenul, že vznikajúca strana už predstavila vlastný návrh verejno-občianskych partnerstiev. Tie by mali podľa Miškova umožniť štátu realizáciu verejných investícií tak, aby z nich profitovali občania, a nie súkromníci. Ako príklad uviedol pripravovanú výstavbu novej bratislavskej nemocnice.

Miškov zároveň avizuje ďalšie "unikátne riešenie" na zmiernenie sociálneho napätia a zvýšenie životnej úrovne občanov Slovenska. Miškov vstúpil do politiky ako člen SaS. Stranu neskôr spolu s ďalšími členmi opustil. Pridali sa k hnutiu NOVA Daniela Lipšica, ktoré taktiež opustili.


Galéria

Juraj Miškov odovzdal s Juraj Miškov odovzdal s

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: archív Topky.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články