Osuský: Prezidentská kandidatúra je služba priateľom | Topky.sk

Utorok, 26. marec 2019. Meniny má Emanuel, zajtra Alena.

Osuský: Prezidentská kandidatúra je služba priateľom

Peter Osuský
Peter Osuský
Zdroj: SITA
08.07.2013 09:02

BRATISLAVA – Prezidentská kandidatúra Petra Osuského je podľa neho služba priateľom, ktorí ho o ňu požiadali. Ako povedal v rozhovore, SaS si zasluhuje svoje miesto pod slnkom a je minimálne tak dobrá, ak nie lepšia ako všetky iné strany.


Osuský si síce nemyslí, že SaS visí na tom, že ju potiahne hore prezidentskou kandidatúrou, ale je pre neho cťou slúžiť tomuto zoskupeniu a pomôcť mu. Osuský pripomenul, že do politiky vstupoval vo veľmi malej strane, ktorá nebola parlamentnou a bojovala o prežitie.

„Keď som sa potom dostal do Demokratickej strany zlúčením tejto strany so starou Demokratickou stranou, tak som to považoval za službu značke, ktorú si, myslím, slušní Slováci historicky mohli pamätať a ctiť. To, že sa stane, že ma priatelia požiadajú, aby som kandidoval na prezidenta rozhodne nebolo vopred plánované,“ uviedol. Prezidentskú kandidatúru berie Osuský ako poskytnutie alternatívy časti voličov, ktorí si myslia, že by pre nich mohol predstavovať alternatívu.

SaS oznámila Osuského kandidatúru 12. júna. Podpisy pod petíciu začal zbierať 21. júna. Na kandidatúru na prezidenta je potrebných buď 15 podpisov poslancov NR SR, alebo 15-tisíc podpisov od občanov.


Nástroje k článkuFOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články