Utorok, 27. júl 2021. Meniny má Božena, zajtra Krištof.

Takto Lipšic sníva o novej strane: Ani na krok bez ochrankárov!

Daniel Lipšic ani na krok bez ochranky
Daniel Lipšic ani na krok bez ochranky
Zdroj: Jan Zemiar
30.05.2012 09:00

BRATISLAVA – Bývalý podpredseda KDH Daniel Lipšic sa nešiel so svojimi dnes už bývalými kolegami ani rozlúčiť. Poslal im strohý list, že končí. Preto nás zaujímalo, čo politik robí. Aj potom, čo sa stal nezávislým poslancom, je ochranka stále pri ňom a to aj pri rannom behu.


Len včera opustil Lipšic rady hnutia. Spolu s kolegyňou Janou Žitňanskou  totiž skončili aj v poslaneckom klube. V kuloároch sa špekuluje aj o tom, že by Lipšic časom mohol založiť vlastnú stranu. Bývalý podpredseda prezradil, že má sen zmeniť Slovensko k lepšiemu, ale konkrétnu víziu zatiaľ nemá. Ktovie, či mu k jeho vízii pomáha aj ranný beh.

Daniel Lipšic ani na
Zdroj: Jan Zemiar


Včera okolo siedmej ráno si bol totiž zabehať v centre mesta. Pod neustálym dohľadom ochrankárov, ktorých má k dispozícii ako bývalý minister, si schuti vyklusával až ku bráne svojho domu.

Tu si ešte stihol „pokecať“ so susedom a vybehol do sprchy. Po pol hodine bol už svieži politik nastúpený pred bránou, kde ho čakal ďalší ochrankár v Audi Q7. Prvý zostal zrejme strážiť jeho manželku a deti.

Daniel Lipšic ani na
Zdroj: Jan Zemiar

 Politikove kroky následne nesmerovali do centrály KDH. Ako sme sa dozvedeliLipšic sa s bývalými kolegami do KDH neprišiel ani rozlúčiť. „Svoje rozhodnutie oznámil včera listom, dnes sa nezastavil. Keďže v centrále hnutia nemal kanceláriu, nemal si ani aké veci prísť zbaliť,“ povedal nám hovorca strany Matej Kováč.

Daniel Lipšic ani na
Zdroj: Jan Zemiar


Odchodom Lipšica a Žitňanskej z KDH zostalo hnutiu len štrnásť poslancov, čím strana stratila možnosť samostatne predkladať pozmeňujúce návrhy v parlamente. Lipšic tiež ako poslanec zastával post predsedu Výboru pre kontrolu Slovenskej informačnej služby. Podpredseda klubu KDH Pavol Abrhan zatiaľ nevie, či si strana bude opäť nárokovať na toto miesto. „Zatiaľ sme o tom nerokovali, počkáme si na stanovisko pána Lipšica, či má o tento post záujem a potom sa uvidí," vyhlásil.

Daniel Lipšic ani na
Zdroj: Jan Zemiar


Galéria

Daniel Lipšic ani na Daniel Lipšic ani na Daniel Lipšic ani na Daniel Lipšic ani na Daniel Lipšic ani na

Nástroje k článkuZDROJ: nb
FOTO: Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články