°C

Utorok, 14. júl 2020. Meniny má Kamil, zajtra Henrich.

Matovič: OĽaNO by sa členstvu Lipšica a Žitňanskej v klube nebránili

Igor Matovič
Igor Matovič
02.06.2012 16:35

BRATISLAVA – Ak by poslanci NR SR Daniel Lipšic a Jana Žitňanská, ktorí odišli z KDH, chceli byť členmi nejakého poslaneckého klubu, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti by sa ich členstvu vo svojom klube nebránili.


Ako povedal dnes líder Obyčajných ľudí Igor Matovič, poslanecký klub Obyčajných ľudí je otvorený komukoľvek, kto v ňom chce byť. „Tu je otázka opačná. Ak Lipšic a Žitňanská by silou mocou chceli byť zaradení v nejakom klube, by sme sa tomu nebránili, ale nebudeme my tí, ktorí ich budeme intenzívne oslovovať. Im bude skôr pasovať nezávislosť a zostanú nezaradení v parlamente,“ povedal. Pre Matoviča je však odchod dvojice dva mesiace po voľbách prekvapenie. „Pravdepodobne o tom vedeli aj pred voľbami a preto mi to nepripadá fér voči KDH,“ dodal.

Poslanci Národnej rady SR Daniel Lipšic a Jana Žitňanská vystúpili v nedeľu 27. mája z Kresťanskodemokratického hnutia (KDH). Obaja hovorili o vízii a sne o Slovensku pre slušných občanov a nie oligarchov, s ktorou sa chcú uchádzať o podporu občanov. Lipšic a Žitňanská vystúpili aj z poslaneckého klubu KDH. Poslaneckých mandátov sa vzdať odmietli. V NR SR majú pôsobiť ako nezaradení poslanci. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články