°C

Utorok, 26. január 2021. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Cesty pokryl ľad: FOTO hrôzostrašnej nehody pri Dolnom Kubíne, štyria ľudia sa zranili, polícia varuje

Dopravná nehoda v Kraľovanoch
Dopravná nehoda v Kraľovanoch
Zdroj: FB/Prezídium HaZZ
14.01.2020 19:00

KRAĽOVANY - V utorok (14. 1.) sa na cestách stalo viacero nehôd. Vozovky pokryl ľad, pričom výstraha pred poľadovicou platí pre takmer celé Slovensko do desiatej dopoludnia nasledujúceho dňa. K hrôzostrašnej zrážke došlo aj v Dolnokubínskom okrese.


V katastri obce Kraľovany sa na ceste prvej triedy krátko po deviatej ráno zrazilo osobné auto s nákladným vozidlom. Nákladiak po zrážke skončil mimo vozovky.  

Prvý výstražný stupeň pred poľadovicou platí pre takmer celé územie SR.
Cesty pokryl ľad: FOTO
Zdroj: SHMÚ

Čítajte aj: Poľadovica spôsobila dopravné peklo: FOTO Obrovské kolóny na D1, polícia uzatvorí diaľnicu

Na základe doteraz vykonaného šetrenia bolo zistené, že 32-ročný vodič nákladiaka s návesom značky Mercedes smeroval od Štúrova na Kraľovany. Z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k havárii s osobným vozidlom, ktoré viedol 51-ročný vodič v smere od obce Kraľovany. Priblížil to krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Dopravná nehoda v Kraľovanoch
Zdroj: FB/Prezídium HaZZ

V honde okrem vodiča sedeli tri spolujazdkyne. Ženy i šofér utrpeli zranenia s doposiaľ presne nezistenou dobou liečenia. Hasiči komunikovali, že v čase nehody sa vo vozidlách nachádzalo päť osôb. „Alkohol u vodičov vykonanými dychovými skúškami zistený nebol. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ doložil Moravčík.    

Dopravná nehoda v Kraľovanoch
Zdroj: FB/Prezídium HaZZ

Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania nehody na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá. Policajti cestnú premávku riadili a usmerňovali striedavo do voľného jazdného pruhu.

Dopravná nehoda v Kraľovanoch
Zdroj: FB/Prezídium HaZZ

Polícia prezradila, ako jazdiť, keď je poľadovica

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy. „Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,“ uviedli zástupcovia zákona. Tí v súvislosti so sychravým počasím a zníženou viditeľnosťou vyzývajú k zvýšenej opatrnosti na cestách. „Vodiči majú sťažené podmienky na jazdu, pretože kombinácia dažďa, mrholenia, poľadovice, tmy a mokrej vozovky si vyžaduje maximálnu koncentráciu. Pamätajte, jazdu treba vždy prispôsobiť stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam i svojim schopnostiam a zručnostiam. Počítať treba aj s tým, že vo vyjazdených koľajach môže stojaca voda najmä v zákrutách spôsobiť šmyk. Tomu sa dá predísť len prispôsobením rýchlosti. Dôležité je jazdiť vždy opatrne, dodržiavať medzi vozidlami bezpečnú vzdialenosť, brzdiť uvážene a včas,“ zdôraznili predstavitelia zákona.


Galéria

Dopravná nehoda v Kraľovanoch Prvý výstražný stupeň pred Dopravná nehoda v Kraľovanoch Dopravná nehoda v Kraľovanoch Dopravná nehoda v Kraľovanoch

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články