Žiaci si uctili učiteľku Martinu: Budeš nám chýbať! Desivá podobnosť s tragédiou pri Nitre | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Žiaci si uctili učiteľku Martinu: Budeš nám chýbať! Desivá podobnosť s tragédiou pri Nitre

Pri nehode prišla o život učiteľka dejepisu
Pri nehode prišla o život učiteľka dejepisu
Zdroj: ZŠ Edvarda Beneše Lysice, FB//HZS Středočeského kraje, Reprofoto TV Nova
16.11.2019 19:29

NOVÁ VES - V stredu prišlo neďaleko Nitry pri zrážke autobusu s nákladným vozidlom o život dvanásť ľudí. Medzi obeťami boli aj žiaci, ktorí cestovali domov zo školy. O deň neskôr došlo až k desivo podobnej tragédii. Odohrala sa v Českej republike. Zahynula pri nej učiteľka, ktorá dohliadala na študentov na exkurzii.


Podobnosti medzi nešťastiami sú až mrazivé. V oboch prípadoch išlo o kolíziu nákladného auta a autobusu. Vo vozidlách sedeli aj školáci. A bohužiaľ, v oboch prípadoch mali nehody tragický koniec. Pamiatku učiteľky Martiny z Čiech si prišli uctiť stovky žiakov, kolegov i blízkych. 

Žiaci si uctili učiteľku
Zdroj: reprofoto tv nova

Slovensko sa zahalilo do štátneho smútku: Spomienka na obete z autobusu smrti, plače celá krajina

Na Slovensku ide o jednu z najtragickejších udalostí v histórii. V Česku vyhasol jeden ľudský život. Aj napriek tomu, že následky nehôd nemožno porovnávať, strata Martiny je pre jej blízkych mimoriadne bolestivá. Učiteľka chýba jej rodine, no smútia aj jej žiaci a kolegovia.

Na škole, kde vyučovala občiansku výchovu a dejepis, viala čierna zástava. „S poľutovaním musím oznámiť, že včera 14.11. došlo v priebehu školskej exkurzie k dopravnej nehode, pri ktorej prišla o život naša pani učiteľka. Táto tragická udalosť veľmi poznamenala chod našej školy a všetkých žiakov aj zamestnancov školy hlboko zasiahla,“ napísala na web riaditeľka Pavla Nesnídalová.

ZŠ Edvarda Beneše Lysice
Zdroj: ZŠ Edvarda Beneše Lysice

Spoločne zapálili sviečku

Dôkazom toho, že Martina bola medzi študentmi obľúbená, je aj fakt, že sa s ňou rozhodli spoločne rozlúčiť. Posledné zbohom jej dali v piatok. Na stretnutie prišli stovky.

Žiaci si uctili učiteľku
Zdroj: reprofoto tv nova

„Od včera platí jedna veta. Chýbaš nám, Martina,“ povedala na akcii zronená kolegyňa. „Budú to pre nás ťažké chvíle, ale musíme sa držať,“ povedal jeden z organizátorov akcie. Schodisko pred školou zaplnili stovky sviečok. 

Žiaci si uctili učiteľku
Zdroj: reprofoto tv nova

„Ako to už v živote chodí, tak ľudia prichádzajú a bohužiaľ tiež odchádzajú. Týmto prosím všetkých bývalých aj súčasných žiakov základnej školy, aby dorazili zajtra o 16. hodine pred základnú školu, kde sa spoločne rozlúčime a zapálime sviečku za pani učiteľku,“ napísali organizátori spomienky na sociálnej sieti. 

Pri nehode zahynula učiteľka.
Zdroj: Facebook/HZS Středočeského kraje

Jeden z usporiadateľov akcie všetkým poďakoval. „Ďakujeme, že sme sa v tento deň mohli všetci spoločne stretnúť a rozlúčiť sa s nenahraditeľnou prani učiteľkou Martinou. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť celej rodine, blízkym a známym. PS: Navždy v našich srdciach,“ napísal na Facebooku. 

Autobus plný školákov sa vo štvrtok pri Novej Vsi na Mělnicku zrazil s nákladným vozidlom. Učiteľka bola na mieste mŕtva. Pomôcť jej už nedokázali ani záchranári. Zranenia utrpela aj jej kolegyňa. Ľahko sa zranilo aj deväť detí. 

Pri nehode zahynula učiteľka.
Zdroj: Facebook/HZS Středočeského kraje

Pri nehode zahynula učiteľka.
Zdroj: Facebook/HZS Středočeského kraje

Pri nehode zahynula učiteľka.
Zdroj: Facebook/HZS Středočeského kraje


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin, AMaj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články