Muž (35) skončil s autom na koľajisku: Bol agresívny, v škatuľke od cigariet mal zrejme drogy | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Muž (35) skončil s autom na koľajisku: Bol agresívny, v škatuľke od cigariet mal zrejme drogy

Vodič sa na rovnom úseku pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla
Vodič sa na rovnom úseku pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla
Zdroj: TASR - KR PZ v Košiciach
30.09.2019 17:45

KOŠICE – Drogy mal pravdepodobne pri sebe vodič, ktorý utrpel ťažké zranenia po tom, ako skončil na električkovom koľajisku. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová s tým, že bol agresívny. K nehode došlo na Južnej triede v Košiciach v sobotu (28. 9.) okolo 20.00 h.


Podľa doterajších zistení 35-ročný vodič z okresu Košice-okolie viedol vozidlo značky Ford Mondeo po Južnej triede od mostov VSS k Jantárovej ulici. „Na rovnom úseku sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, pričom narazil do betónového obrubníka pri okraji vozovky, zišiel mimo nej a s vozidlom skončil na električkovom koľajisku,“ spresnila hovorkyňa s tým, že pri ošetrovaní vodiča museli zdravotníkom pomáhať aj policajti - nespolupracoval a personál rýchlej zdravotnej pomoci napádal.

Muž (35) skončil s
Zdroj: TASR - KR PZ v Košiciach

„Keďže bol agresívny aj v sanitke, hliadky PZ boli požiadané o asistenciu pri prevoze do nemocnice. Pri zisťovaní totožnosti policajti našli u muža škatuľku cigariet, v ktorej sa nachádzali aj ručne šúľané cigarety s obsahom zelenej sušiny neznámeho pôvodu,“ vysvetlila. Podľa jej slov budú podrobené expertíznemu skúmaniu.

Mésarová dodala, že polícia začala trestné stíhanie pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti. Na zistenie prítomnosti alkoholu a omamných látok vodičovi odobrali biologický materiál. Spôsobenú škodu predbežne vyčíslili na 3000 eur. „Bližšie okolnosti, presná príčina vzniku dopravnej nehody je predmetom objasňovania,“ uzavrela.

Muž (35) skončil s
Zdroj: TASR - KR PZ v Košiciach


Galéria

Vodič sa na rovnom

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články