Prokurátor Žilinka naznačil motív objednávky jeho vraždy: Je za tým vyšetrovanie Kočnerovej kauzy? | Topky.sk

°C

Nedeľa, 26. január 2020. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Prokurátor Žilinka naznačil motív objednávky jeho vraždy: Je za tým vyšetrovanie Kočnerovej kauzy?

Maroš Žilinka
Maroš Žilinka
Zdroj: SITA
15.08.2019 10:28

BRATISLAVA - Som absolútne presvedčený o tom, že motívom objednávateľa - objednávateľov mojej vraždy je moja práca prokurátora. V reakcii na obvinenie Aleny Zsuzsovej a spol. to vo štvrtok povedal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Maroš Žilinka.


Prečítajte si aj: Lustrácia novinárov nadobúda obludné rozmery: Poškodených je viac, informácie zbierali aj o deťoch

 "Považujem to za významný krok k dosiahnutiu spravodlivosti v tomto prípade, v ktorú verím. Veľmi si vážim prácu vyšetrovateľov a prokurátorov, pretože je to veľmi zložitá kauza, čo si ako prokurátor veľmi dobre uvedomujem, a o to viac si vážim, že sa im podarilo vec zdokumentovať do štádia vznesenia obvinenia," zdôraznil ďalej prokurátor ÚŠP. Žilinka zároveň vyslovil presvedčenie, že sa vyšetrovateľom podarí odhaliť skutočného priameho objednávateľa.

Alena Zsuzsová.
ALena Zsuzsová vypovedala v
Zdroj: Jan Zemiar

Z prípravy vraždy prokurátorov Petra Šufliarskeho, Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica obvinil vyšetrovateľ inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR Alenu Zsuzsovú, Tomáša Szabóa, Miroslava Marčeka a Zoltána Andruskóa. 

Na vyšetrovaní sa podieľala inšpekcia MV

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár vo februári tohto roka potvrdil, že jedného z prokurátorov Petra Šufliarskeho, Maroša Žilinku alebo advokáta Daniela Lipšica na 99 percent lustrovali. Podľa Čižnára sa na tom pravdepodobne podieľali policajti. Aj preto sa na vyšetrovaní prípravy vrážd podieľa inšpekcia MV. Odhadoval vtedy, že sa vyšetrovanie prípravy vrážd prokurátorov a advokáta a vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej po čase pravdepodobne spoja a vrátia sa pôvodnému tímu.

Daniel Lipšic a Maroš Žilinka.
Daniel Lipšic a Maroš
Zdroj: SITA, Topky/Maarty

V súvislosti s vyšetrovaním tejto pripravovanej vraždy obvinili koncom júla Alenu Zsuzsovú, Tomáša Szabóa a Zoltána Andruskóa a ďalších podozrivých Adama Huszlicsku a Dávida Szökeho zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó, Miroslav Marček a Zoltán Andruskó sú obvinení aj z vraždy Jána Kuciaka. Zsuzsová je taktiež obvinená z vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka.

AKTUÁLNE Zsuzsovej gang má na krku ďalšie obvinenie: Prípravy vrážd prokurátorov a advokáta!

Maroš Žilinka je podľa medializovaných informácií prokurátor, ktorý dozoroval kauzu Technopol Servis. Práve v tejto kauze figuruje aj meno Marian Kočner. Ten je momentálne obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a obžalovaný v kauze zmeniek TV Markíza. Viac sa o kauze Technopol dočítate TU.


Galéria

Maroš Žilinka Alena Zsuzsová. Daniel Lipšic a Maroš

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články