Vyšetrovanie lustrácií podľa Sakovej pokračuje: Ministerka nevylučuje zmeny v legislatíve | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Vyšetrovanie lustrácií podľa Sakovej pokračuje: Ministerka nevylučuje zmeny v legislatíve

Denisa Saková
Denisa Saková
Zdroj: SITA/Jana Birošová
21.08.2019 17:05

BRATISLAVA - Vyšetrovanie lustrácií novinárov podľa ministerky vnútra Denisy Sakovej pokračuje a ona preto nemá informácie o jeho priebehu. Novinárom to povedala v stredu po rokovaní vlády. Spolu s policajným prezidentom Milanom Lučanským však prijíma opatrenia, aby sa riziko nezákonných lustrácií minimalizovalo.


Ministerka nevylučuje ani zmeny v legislatíve. "Ak sa zhodneme na tom, že prevencia, teda prísnejší zákon bude tou formou, aby sa nezákonné lustrácie nerobili, určite k tomu radi pristúpime," konštatovala. Ide však podľa nej o širokú tému, ktorá súvisí aj s informatizáciou štátnej správy. Tá umožnila prístup do databáz ministerstva vnútra aj iným rezortom alebo stavovským organizáciám.

Prečítajte si aj: Vražda Jána a Martiny: VIDEO Meno strelca, lustrácia prokurátorov a tajomstvo zaistených správ

V kauze lustrácie Jána Kuciaka a ďalších novinárov je vedené trestné stíhanie pre prečin zneužívania právomocí verejného činiteľa a prečin neoprávneného nakladania s osobnými údajmi. Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ odboru boja proti korupcii a organizovanej kriminalite inšpekcie ministerstva vnútra.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v pondelok (19. 8.) informoval, že okrem novinárov boli lustrovaní aj niektorí prokurátori.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články