Po Kriakovi a Tóthovi ďalšie meno: Pre Kočnera mal Kuciaka sledovať aj policajný vyšetrovateľ | Topky.sk

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Po Kriakovi a Tóthovi ďalšie meno: Pre Kočnera mal Kuciaka sledovať aj policajný vyšetrovateľ

Marián Kočner a Ján Kuciak
Marián Kočner a Ján Kuciak
Zdroj: TASR/Jakub Kotian/Aktuality.sk
31.05.2019 15:00

BRATISLAVA - V prípade prenasledovania novinárov, ktoré si mal objednať Marian Kočner, sa vynárajú ďalšie mená. Šokujúce je, že aj tentoraz ide o človeka, ktorý mal ľudí chrániť a zločiny odhaľovať.


Podľa informácií televízie Markíza mal byť súčasťou tzv. Kočnerovho komanda aj súčasný vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva policajného zboru v Bratislave II. Štefan Mlynarčík. Toho polícia už vypočula, no rovnako ako v prípade Miroslava Kriaka, len ako svedka. Práve Kriak ho mal zverbovať. 

Po Kočnerových SMS-kách padla ďalšia hlava: Prokurátor Tichý končí vo funkcii

Mlynarčík mal sledovať zavraždeného novinára Jána Kuciaka, k čomu sa mal priznať. Podľa informácií televízie mal Mlynarčík vyšetrovateľom NAKA povedať, že si myslel, že novinárov sleduje pre tajnú službu. Rovnako vypovedal aj Miroslav Kriak. 

Mlynarčík mal chodievať aj do baru v centre Bratislavy, v ktorom policajti nedávno robili prehliadku, ktorá súvisela práve so sledovaním novinárov. Vyšetrovatelom tvrdil, že peniaze nedostával, platený mal len benzín a telefóny. 

Marian Kočner je obvinený vo viacerých kauzách. Aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka.
Mariana Koćnera priviezli s
Zdroj: TASR/Dušan Hein

Mlynarčíkov nadriadený vraj o sledovaní nevedel. „Riaditeľ OR PZ v Bratislave II - ako riaditeľ s personálnou právomocou, Vami uvedenými informáciami doposiaľ nedisponoval. Voči policajtovi nie je vedené žiadne konanie," povedal pre televíziu bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.


Galéria

Marián Kočner a Ján Marian Kočner je obvinený

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články