Pondelok, 12. apríl 2021. Meniny má Estera, zajtra Aleš.

FOTO Smutný príbeh z Bratislavy: Pohľad na labutiu rodinku je minulosťou, až príliš krutý koniec

Labuť sa mala zadusiť plastom.
Labuť sa mala zadusiť plastom.
Zdroj: Facebook:Štrkovecké jazero
25.05.2019 11:00

BRATISLAVA - Zahodili ste niekedy do prírody plastovú fľašu či iný odpad? Možno ste sa svojim počinom postarali o smrť nevinného zvieratka. Príbeh z bratislavského Ružinova je skutočne smutným príkladom dnešnej doby. Labuť, ktorej sa len nedávno vyliahli mláďatká, sa totiž mala zadusiť plastom.


Labuť mala byť vyhladovaná po dlhom sedení na vajíčkach. Po tom, ako skonzumovala plast, sa však podľa dostupných informácií začala dusiť. "Pred hodinou boli ešte rodina," zaznelo na facebookovej stránke Štrkovecké jazero, ktorá upozornila na srdcervúcu správu.

Na mieste bola aj polícia.
Labuť mala uhynúť po
Zdroj: Topky-Ján Zemiar

Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, prípad prevzala Štátna ochrana prírody.

Doba plastová

Verejnosť teraz smrť labute oplakáva, išlo totiž o ozdobu spomínaného jazera. "To je také smutné. Krutá "doba plastová" má ďalšiu nevinnú obeť," znel jeden z mnohých komentárov, ktoré odsudzovali ľudskú nezodpovednosť.

Labute sú ozdobou Štrkoveckého jazera.
Labuť sa mala zadusiť
Zdroj: Facebook:Štrkovecké jazero

Správa nenechala chladným ani starostu mestskej časti Ružinov Martina Chrena. "Pekne prosím, ak si niekto myslí, že vyhadzovať na zem plasty je v poriadku, nech si ma rovno vymaže z priateľov a nestojím ani o jeho hlasy v žiadnych voľbách. Labutiam sa len predvčerom vyliahli malé, a dnes prišli o mamu, lebo sa zadusila zahodenými kúskami plastov," okomentoval.

Labuť sa mala zadusiť
Zdroj: Facebook:Štrkovecké jazero

Čo sa však stalo s mláďatkami? Ako verejnosti priblížil Martin Chren, pracovníci Štátnej ochrany prírody uviedli, že druhý rodič sa o mláďatá stará aj naďalej. Ak by sa tak nestalo, museli by ich z miesta odniesť.

Verejnosť horlivo sledovala boj o prežitie bocianích mláďat vo Vavrišove: Výsledok? Útoky na ochranárov

O deň neskôr

"Ráno na jazere...na malom kúsku vyzbierané plné vrecko plastov. Ľudia kľudne fotia a kŕmia labute a stoja pred odpadom vo vode... Rybár si fajčí, chytá ryby a okolo udíc kopec plastu.... nič s nami nepohne?" upozornili na stránke Štrkovecké jazero deň po udalosti. 

Ráno na jazere: Dobrovoľníci
Zdroj: Facebook-Štrkovecké jazero

Viacerí ľudia už reagovali na sociálnej sieti slovami, že chcú prísť pomôcť so zbieraním odpadkov. Či to neboli len prázdne sľuby, ukážu teda najbližšie dni.

Pomoc zraneným zvieratám

Po smutnej udalosti sa objavil aj príspevok, ktorý možno do budúcna pomôže v záchrane iných opustených či zranených zvierat. 


Galéria

Labuť sa mala zadusiť Na mieste bola aj Labute sú ozdobou Štrkoveckého Labuť sa mala zadusiť Ráno na jazere: Dobrovoľníci Verejnosť mohla labutiu rodinku Ráno na jazere: Dobrovoľníci Ráno na jazere: Dobrovoľníci

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články