°C

Štvrtok, 9. júl 2020. Meniny má Lujza, zajtra Amália.

Luciu (†27) zrazil na priechode zápasník blízky bödörovcom: Po siedmich mesiacoch vzniesli obvinenie

Lucia (†27) zomrela v nemocnici. Zraziť ju mal bývalý zápasník MMA Matúš Mečár.
Lucia (†27) zomrela v nemocnici. Zraziť ju mal bývalý zápasník MMA Matúš Mečár.
Zdroj: Facebook, KR PZ Nitra, reprofoto: youtube - Oktagon MMA
15.05.2019 14:40

NITRA - K hrôzostrašnej nehode došlo v Nitre ešte v októbri minulého roka. Vyhasol pri nej život len 27-ročnej Lucky, ktorú mal pravdepodobne na priechode zraziť luxusný mercedes. Za volantom sedel Matúš Mečár, bývalý zápasník MMA, ktorý je známy aj pre údajné blízke vzťahy s podsvetím a s nitrianskou políciou. Po siedmich mesiacoch nastal v prípade posun a padlo obvinenie.


Nitrianska prokuratúra potvrdila, že v trestnej veci bolo voči osobe M. M. vznesené vyšetrovateľom PZ 6. mája 2019 obvinenie pre prečin usmrtenie. "Za prečin usmrtenia podľa § 149 ods. 2 Trestného zákona umožňuje Trestný zákon uložiť páchateľovi trest odňatia slobody v rámci trestnej sadzby na dva roky až päť rokov," priblížil zástupca hovorcu Krajskej prokuratúry Nitra Michal Senický.

Za volantom sedel Matúš Mečár.
Matúš Mečár.
Zdroj: Reprofoto/Youtube - OKTAGON MMA

Aj napriek tomu, že identita šoféra bola verejnosti od začiatku známa, ešte v apríli obvinenie vznesené nebolo"V uvedenej veci naďalej prebieha vyšetrovanie," uviedol vtedy prokurátor krajskej prokuratúry Nitra Jaroslav Maček. Dodal, že do spisového materiálu bol doručený znalecký posudok z odboru súdne lekárstvo a posudok vypracováva znalec z odboru dopravy.

O život bojovala tri hodiny

Život Lucky z Rabče vyhasol 9. októbra 2018. Poslednýkrát vydýchla v nemocnici, o život bojovala tri hodiny. Mercedes S350 ju mal podľa svedkov zraziť vo veľkej rýchlosti 8. októbra približne o 23. hodine večer v čase, keď mala prechádzať cez priechod pre chodcov na križovatke Štúrovej a Cintorínskej v Nitre.

Na tomto mieste došlo k smrteľnej zrážke.
Polícia pátra po vodičovi,
Zdroj: KR PZ Nitra

Auto malo zastaviť až po 200 metroch od miesta nárazu. Tragédiu zachytili aj kamery, polícia pátrala aj po svedkovi, ktorý mal ísť okolo práve v osudnú chvíľu. Či sa polícii ozval, nie je známe. 

Náročný boj za spravodlivosť

Polícia sa vyjadrila, že až do skončenia vyšetrovania nebude k prípadu poskytovať žiadne informácie. Je však verejne známe, že Matúš Mečár má mať priateľské vzťahy s bödörovcami, dokonca aj s políciou. V roku 2009 bol trestaný za vydieranie. Vyviazol s podmienečným dvojročným trestom s odkladom na tri roky.  

Bödörovci sú známa trenčiansko-nitrianska skupina. Prepojenia majú na vplyvné osoby v politike či na polícii. Ich biznisom sa zaoberal aj zavraždený novinár Ján Kuciak.

Mečár sa objavil aj na známej fotografii, ktorá vznikla v hoteli Zlatý kľúčik v roku 2017. Išlo o rodinnú oslavu usporiadanú Norbertom Bödörom.
Známa fotografia z hotela
Zdroj: Topky.sk

Lucia (†27) umierala tri hodiny: Auto smrti šoféroval zápasník MMA, blízko mal k podsvetiu aj k polícii

Rodina aj napriek tomu bojuje za spravodlivosť. Luckin manžel sa ešte v apríli na sociálnej sieti vyjadril, že veril v políciu, prokuratúru aj súdy. Ako sa podľa neho ukázalo, bol veľmi naivný.

Lucka smerovala v osudný večer domov. Auto ju zrazilo necelú minútu cesty od bytu, kde bývala s manželom.
Mladá žena podľahla devastačným
Zdroj: Facebook/ L.D.

"Za pol roka ako pokročili? Nebol obvinený, nikto. Stále sa vyšetruje. Pol roka. Šesť mesiacov. Vrah mojej ženy si v prvom rade najal najlepšieho právnika z Nitry, proti ktorému už žiadny iný právnik z Nitry samozrejme nechcel ísť. My, ako rodina obete, sme si museli nájsť právne zastupovanie inde, pretože pán Mečár má kontakty na mafiu aj políciu," napísal v čase, keď ešte nebolo vznesené obvinenie. Posunom v prípade sa však pre rodinu ukázalo aspoň malé svetielko nádeje, že smrť ich milovanej nezostane nepotrestaná.


Galéria

Lucia (†27) zomrela v Za volantom sedel Matúš Na tomto mieste došlo Mečár sa objavil aj Mladá žena podľahla devastačným Polícia vykonala rekonštrukciu smrteľnej Luciu mal na priechode Posledná rozlúčka s Luckou

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články