Muža v centre Bratislavy napadla skupinka agresorov: Nočný incident má dohru | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Muža v centre Bratislavy napadla skupinka agresorov: Nočný incident má dohru

Incident sa odohral na Kollárovom námestí v Bratislave. (ilustračná foto)
Incident sa odohral na Kollárovom námestí v Bratislave. (ilustračná foto)
05.02.2019 21:00

BRATISLAVA - Ďalší násilný incident v centre hlavného mesta. Polícia informovala o fyzickom konflikte medzi viacerými osobami na Kollárovom námestí. To sa nachádza neďaleko Obchodnej ulice, na ktorej došlo ešte minulý rok k roztržke, po ktorej vyhasol život Filipínca Henryho.


Incident sa odohral krátko pred treťou hodinou v noci. "Na mieste sa nachádzal poškodený 34-ročný muž, ktorého mala napadnúť po predchádzajúcom rozhovore skupinka osôb," informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff. Podľa jeho slov policajné hliadky dorazili na miesto v krátkom čase.

Smrťou Filipínca Henryho (†36) bitky v centre mesta nekončia: Na mladíka (20) zaútočili v prevahe, skončil v nemocnici

Na neďalekej Vysokej ulici policajti podozrivú skupinku zadržali. Išlo o dvoch mužov a dve ženy, všetci boli pod vplyvom alkoholu. "Tieto osoby boli v súlade so zákonom obmedzené na osobnej slobode a následne eskortované na príslušné oddelenie Policajného zboru. Objasňovaním okolností uvedeného incidentu sa v súčasnej dobe zaoberá príslušný útvar Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I," dodal Szeiff.

Incident na odohral na
Zdroj: Reprofoto:mapa.zoznam.sk

Zábava aj konflikty

Obchodná ulica, ktorá sa nachádza neďaleko Kollárovho námestia, je obľúbenou destináciou nočnej zábavy. Zároveň však patrí dlhé roky k obávaným miestam, a to práve z dôvodu mnohých konfliktov, ktoré tu vznikajú, často pod vplyvom alkoholu.

Policajné hliadky tu však posilnili až po tom, ako Slovensko šokoval incident z 26. mája 2018. Po brutálnej bitke, ktorá sa tu odohrala, totiž vyhasol život Filipínca Henryho Acordu (†36). Zo zabitia cudzinca, ktorý na Slovensku pracoval a viedol bezproblémový život, obvinili Juraja Hossua. Brutálny čin zachytila aj kamera.

Muža v centre Bratislavy
Zdroj: reprofoto tv markíza

Statný Dunajskostredčan si v prípade dokázania viny môže odsedieť 12 rokov za mrežami. Hlavné pojednávanie v prípade sa uskutoční 19. a 21. marca tohto roka. Súd si vypočuje až 21 svedkov. Viac sa dočítate TU.


Galéria

Incident sa odohral na Incident na odohral na

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články