Konflikt pre notebook skončil až na súde: Róbert (44) napadol ženu, aby mu vrátila peniaze | Topky.sk

Piatok, 19. júl 2019. Meniny má Dušana, zajtra Iľja, Eliaš.

Konflikt pre notebook skončil až na súde: Róbert (44) napadol ženu, aby mu vrátila peniaze

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
22.01.2019 21:45

BANSKÁ BYSTRICA – Trest dva roky odňatia slobody podmienečne za prečin ublíženia na zdraví s ťažkou ujmou potvrdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 44-ročného Róberta v okrese Detva. Róberta odsúdili za to, že verbálne aj fyzicky napadol istú ženu, od ktorej chcel, aby mu vrátila peniaze za notebook, pretože bol nefunkčný.


Incident sa stal v máji 2015 v bytovom dome v Banskej Bystrici. Róbert stretol ženu na chodbe a kvôli notebooku jej nadával. Potom ju fyzicky napadol, lebo mu nechcela vrátiť peniaze za problémový počítač. Žena pri tom spadla na zem a utrpela viaceré zranenia, ktoré si vyžiadali jej práceneschopnosť dva mesiace.

Sékeľa žaloval prokurátor za lúpež, ale prvostupňový súd podľa dôkazov vec prekvalifikoval na ublíženie na zdraví. Dôkazy totiž nepotvrdili, že Sékeľ mal počas útoku žene zobrať mobil, kabelku a veci z nej, ako poškodená tvrdila. Súd potom Sékeľovi uložil trest dva roky odňatia slobody podmienečne s odkladom výkonu na tri roky.

Voči tomu sa odvolal prokurátor i obžalovaný. Odvolací senát im však nevyhovel a rozsudok Okresného súdu v Banskej Bystrici potvrdil. Podľa neho obžalovaný musí napadnutej žene zaplatiť bolestné takmer 1 900 eur, Všeobecnej zdravotnej poisťovni 359 eur a Sociálnej poisťovni 27,70 eura.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články