PRÁVE TERAZ Rokovanie vedenia Smeru: Glváč neprišiel, Fico o vzdaní sa kandidatúry nehovoril | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

PRÁVE TERAZ Rokovanie vedenia Smeru: Glváč neprišiel, Fico o vzdaní sa kandidatúry nehovoril

Peter Pellegrini a Robert Fico
Peter Pellegrini a Robert Fico
Zdroj: SITA/Diana Černáková
22.01.2019 15:58

BRATISLAVA – V centrále Smeru sa dnes na pravé poludnie začalo rokovanie najužšieho vedenia strany. Hlavnou témou má byť kauza komunikácie Martina Glváča s obvinenou z vraždy Jána Kuciaka Alenou Zsuzsovou. Druhou témou má byť voľba ústavných sudcov, ktorých vypočúvanie v parlamente začne už v stredu. Hneď v prvý deň má vystúpiť s obhajobou aj Robert Fico.


Už v pondelok sa s podpredsedom parlamentu stretol aj premiér Peter Pellegrini, ktorý oznámil, že ho Glváč podrobne informoval o okolnostiach kauzy. Ten očakáva, že keď to orgány Glváčovi umožnia, pred všetkých sa postaví a bude odpovedať na otázky k medializovanej komunikácii. "Verím, že bude môcť predložiť dôkazy, že konal v záujme toho, aby sa vyvaroval ovplyvňovaniu či ohrozeniu národnej bezpečnosti," doplnil premiér.

Glváč na rokovanie neprišiel

Členovia úzkeho vedenia Smeru-SD sa zišli na pravidelnom obede v centrále strany, boli však len traja, keďže ostatní nie sú podľa Pellegriniho v Bratislave. Neprišiel ani podpredseda parlamentu Martin Glváč, ktorý čelí kauze komunikácie s Alenou Zs., obvinenou z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

"Boli sme len traja, podpredsedovia sú v zahraničí. Neriešili sme žiadne zásadné témy ani rozhodnutia," uviedol po obede Pellegrini. Premiér už s Glváčom o komunikácii s obvinenou hovoril. Avizoval, že Glváč čoskoro podá verejnosti vysvetlenie.

Glváč v súvislosti s komunikáciou s Alenou Zs. tvrdí, že koordinoval svoje kroky s tretími osobami. Tie nekonkretizoval ani on, ani premiér. Podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár pred utorkovým obedom vyhlásil, že nemá dôvod Glváčovi nedôverovať. "Sám vyhlásil, že spolupracuje s orgánmi, ktoré na to upozorňoval. Som zvedavý na výsledok," podotkol a viac sa ku Glváčovi nevyjadril.

Fico o zmene plánu údajne neinformoval

Premiér Peter Pellegrini nepočul o tom, že by predseda Smeru-SD Robert Fico plánoval odstúpiť z kandidatúry na ústavného sudcu. Jeho kandidatúra je podľa Pellegriniho platná. "Dnes nás neinformoval o zmene svojho plánu," povedal Pellegrini po obede s Ficom a Jurajom Blanárom v Bratislave.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články