°C

Pondelok, 6. apríl 2020. Meniny má Irena, zajtra Zoltán.

Smrť pred vysvedčením: FOTO Brat mal vyhodiť svoju sestričku z okna, vyšetrovanie sa skončilo

Dievčatko mal vyhodiť z okna panelového domu jej brat.
Dievčatko mal vyhodiť z okna panelového domu jej brat.
Zdroj: Reprofoto/TnNova
21.01.2019 17:00

OSTRAVA – Deň pred odovzdávaním vysvedčení bolo 9-ročné dievčatko vyhodené z okna panelového domu. K hroznému činu sa mal uchýliť jej o 19 rokov starší brat, ktorý ju pustil z náručia z viac ako 20-metrovej výšky. Potom skočil i on. Kým dievčatko ešte žilo, muž bol na mieste mŕtvy. Polícia v utorok vyšetrovanie ukončila.


Svedkyňa tragickej udalosti, maloletá Eliška, pre českú televíziu Nova povedala, že 9-ročné dieťa držal náručí muž v otvorenom okne vo viac ako 20-metrovej výške. „Počula som, ako plakalo to dievčatko. Potom som počula tú ranu, keď bola na zemi,“ opísala Eliška.

Na snímke je očitá svedkyňa Eliška.
Dievčatko mal vyhodiť z
Zdroj: Reprofoto/TnNova

Podľa polície išlo 28-ročného muža, ktorý bol s dievčaťom v súrodeneckom vzťahu. Na sklonku júna mal sestru okolo 19. hodiny vyhodiť z okna a krátko nato skočiť. Pád z viac ako 20-metrovej výšky ani jeden z nich neprežil.

Na snímke je panelový dom, v ktorom k tragickému incidentu došlo.
Dievčatko mal vyhodiť z
Zdroj: Reprofoto/TnNova


Čítajte aj: FOTO Scény ako z akčného filmu: Iračania utekali pred slovenskou políciou až do Česka


Svedkovia však tvrdia, že dieťa po dopade na betónovú rampu ešte žilo. Bohužiaľ, záchranári mu už pomôcť nedokázali. Podľa informácií televízie bol muž v tom čase na návšteve.   

Dievčatko mal vyhodiť z
Zdroj: Reprofoto/TnNova

Muži zákona sa prípadom zaoberali pol roka. Na inkriminovanom mieste zaistili stopy, vypočuli svedkov, nariadili pitvy a nechali si vypracovať znalecké posudky. „Po zhromaždení dôkazov a zadokumentovaní skutkového stavu udalosti vrchný komisár vec odložil, pretože trestné stíhanie je neprístupné, keďže podozrivý zomrel,“ povedala to v utorok hovorkyňa moravskosliezskych policajtov Gabriela Pokorná.

Dievčatko mal vyhodiť z
Zdroj: Reprofoto/TnNova

Keďže polícia vyšetrovanie tohto prípadu ukončila, lebo nie je koho obviniť, to, čo muža viedlo k činu, sa už nikdy nedozvieme.


Galéria

Dievčatko mal vyhodiť z Na snímke je očitá Na snímke je panelový Dievčatko mal vyhodiť z Dievčatko mal vyhodiť z

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články