FOTO Scény ako z akčného filmu: Iračania utekali pred slovenskou políciou až do Česka | Topky.sk

Utorok, 20. august 2019. Meniny má Anabela, zajtra Jana.

FOTO Scény ako z akčného filmu: Iračania utekali pred slovenskou políciou až do Česka

Vo vozidle zastavenom na území ČR viezol nelegálnych migrantov.
Vo vozidle zastavenom na území ČR viezol nelegálnych migrantov.
Zdroj: Polícia ČR
14.01.2019 20:00

BRNO – Slovenskí policajti požiadali v nedeľu o pomoc svojich českých kolegov, lebo prenasledovali BMW, ktoré im uniklo až za česko-slovenské hranice. Na území susedného štátu ho zastavila vytvorená zátarasa. Vo vozidle sa okrem šoféra viezlo osem Iračanov, medzi nimi jedna žena.


Slovenskí policajti v nedeľu dopoludnia prenasledovali podozrivé vozidlo BMW, ktoré im unikalo po diaľnici D2 smerom k štátnej hranici smerom na Brno. Stalo sa tak po tom, čo vodič prekročil maximálnu dovolenú rýchlosť a nerešpektoval pokyn na zastavenie.

Vo vozidle zastavenom na
Zdroj: Polícia ČR

Do prenasledovania sa aktívne zapojil aj Odbor medzinárodných vzťahov, ktorý zúčastneným hliadkam poskytoval potrebnú súčinnosť. Hovorca juhomoravskej polície Petr Zámečník priblížil, že vozidlo sa podarilo zastaviť až pri Brne pomocou vytvorenej zátarasy.

Vo vozidle zastavenom na
Zdroj: Polícia ČR


Čítajte aj: VIDEO krádeže v bratislavskej kaviarni: Neuveríte, koľko mal v peňaženke okradnutý muž


„Okrem vodiča z auta vystúpilo ďalších osem cudzincov irackej národnosti (sedem mužov a jedna žena),“ uviedol Zámečník s tým, že muži zákona šoféra zadržali pre podozrenie zo spáchania trestného činu.

Vo vozidle zastavenom na
Zdroj: Polícia ČR

Všetci migranti boli políciou na mieste zaistení, lebo nelegálne vstúpili na územie Českej republiky. Následne boli eskortovaní na policajné oddelenie, kde sa vykonala dokumentácia a iné procesné úkony. O ich ďalšom osude sa bude rozhodovať v Česku. „Pri prenasledovaní nebola nikomu spôsobená nijaká zdravotná ani materiálna ujma,“ uzavrel Zámečník.  


Galéria

Vo vozidle zastavenom na Vo vozidle zastavenom na Vo vozidle zastavenom na

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články