Peter (22) z Rimavskej Soboty sexuálne obťažoval dievčatká: Smiešny trest za ohavný čin | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Peter (22) z Rimavskej Soboty sexuálne obťažoval dievčatká: Smiešny trest za ohavný čin

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: yle.fi
14.11.2018 20:00

BANSKÁ BYSTRICA - Kabína výťahu či toalety v obchodnom dome. Aj to sú miesta, na ktorých chcel Peter Ríza (22) z Rimavskej Soboty uspokojiť svoje túžby. Objektom jeho záujmu ale neboli dospelé ženy. Atakoval malé dievčatká vo veku 9 a 11 rokov. Súd mu za jeho konanie vymeral štyri roky za mrežami.


Ataky na tri maloleté dievčatá spáchal Peter v apríli tohto roku v Rimavskej Sobote. Najprv v kabínke výťahu v bytovom dome na sídlisku Rimava oslovil 11-ročné dievča s tým, že mu chce niečo ukázať. Chytil ho za ruky, vytiahol pred výťah a keď sa dievčatko bránilo, vykrútil mu ruku a zakrýval ústa, aby nemohlo kričať. Keď sa maloletá ubránila krikom, ale aj tým, že mu dupla na nohu a potom ho udrela do tváre, Peter z miesta činu ušiel.

Zvrátená spoveď pred súdom: Český pedofil sa zamiloval do dievčatka, o chorom vzťahu vedelo okolie aj jeho matka

Ďalší útok Peter uskutočnil o týždeň tiež na 11-ročné dievčatko. Nahováral ho, aby ho iným spôsobom sexuálne uspokojilo. To však odmietlo a odišlo domov, pričom Peter mu v tom nebránil. O hodinu na to oslovil iba deväťročné dievčatko, ktoré pod prísľubom cukríkov dostal do priestorov pánskych toaliet v miestnom obchodnom dome. 

Tam si stiahol nohavice i slipy a dievča presvedčil, aby ho chytilo za pohlavný úd a triaslo ním. Po akte odišiel preč. Tým spáchal zločin obmedzovania slobody a zločin sexuálneho zneužívania, v jednom prípade v štádiu pokusu.

Pedofilné správanie

Na Okresnom súde v Rimavskej Sobote sa Peter Ríz k svojmu nezákonnému konaniu priznal a oľutoval ho. Znalec z odboru psychiatrie zistil u neho poruchu sexuálnej orientácie. Ide o pedofilné správanie, ktoré znalec označil za nebezpečné a odporúčal sexuologickú liečbu. Prvostupňový súd uložil Rízovi trest sedem rokov odňatia slobody a sexuologické liečenie.

Trest sa mu zdal prísny

Peter sa odvolal s tým, že trest je neprimerane prísny, pretože ku spáchaniu skutkov sa priznal a neboli zohľadnené ani ďalšie okolnosti jeho prípadu. Krajský súd odvolaniu Petra Ríza vyhovel a vymeral mu štyri roky so zaradením do ústavu s minimálnym stupňom stráženia.

Peter si vo väzení posedí štyri roky.
Peter (22) z Rimavskej
Zdroj: thinkstock

Predseda senátu označil trest v kombinácii so sexuologickým liečením za dostatočný a hneď nariadil aj výkon trestu. Petrovi sa do trestu započíta aj pobyt vo väzbe, do ktorej ho vzali po skutku. Rozhodnutie krajského súdu je právoplatné.


Galéria

Ilustračné foto. Peter si vo väzení Dievča v škole šikanovali.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články