script async src="https://securepubads.g.doubleclick.net/tag/js/gpt.js"> Tragická smrť dievčiny (†18) v autoškole: Počas skúšky uviazla na koľajniciach, inštruktor ušiel | Topky.sk
Utorok, 6. jún 2023. Meniny má Norbert, zajtra Róbert.

Tragická smrť dievčiny (†18) v autoškole: Počas skúšky uviazla na koľajniciach, inštruktor ušiel

Tínedžerke na železničnom priecestí zlyhal motor. Galéria fotiek (2)
Tínedžerke na železničnom priecestí zlyhal motor.
Zdroj: YouTube/Waldi, Twitter/WypadkiDrogowe

NOWY TARG – O fatálnom zlyhaní skúšobného komisára poľskej autoškoly s hrôzou diskutuje celá krajina. Komisár nechal uchádzačku o vodičský preukaz napospas osudu vo vozidle uviaznutom na železničnom priecestí. K tragédii došlo tak, že dievča nezastavilo pred dopravnou značkou stop a na koľajniciach jej zlyhal motor. Namiesto toho, aby jej komisár zachránil život, v kritickom momente ušiel. Vozidlo len s 18-ročným dievčaťom za volantom prevalcoval vlak. Celý incident je zachytený na videu.


Len 18-ročné dievča tragicky zahynulo vo štvrtok 23. augusta v poľskom meste Nowy Targ. Počas záverečnej skúšky v autoškole prehliadla značku stop pred železničným priecestím. Žiaľ, na koľajniciach jej zlyhal motor a následne do auta narazil vlak.  

Ako uvádzajú poľské médiá, na vine môže byť 62-ročný skúšobný komisár, ktorý v kritickom momente urobil niekoľko zásadných chýb. Uchádzačka o vodičský preukaz totiž nerešpektovala dopravnú značku stop a komisár mal pohotovostne prebrať kontrolu nad riadením a vozidlo pred železničným priecestím zastaviť.

Vystresovaná uchádzačka vošla na priecestie, kde jej zlyhal motor. Komisár vystúpil a začal mával na rušňovodiča. Dievčina sa medzitým pokúšala znova naštartovať. Žiaľ, namiesto toho, aby sa skúšobný komisár sústredil na záchranu jej života a urýchlene vodičke odopol bezpečnostný pás a prikázal jej, aby opustila auto, ju nechal napospas osudu. Komisár ušiel a dievča náraz vlaku neprežilo.

Celý incident už vyšetruje poľská polícia, ktorá má k dispozícii aj kamerový záznam. Voči komisárovi začala stíhanie za spôsobenie mimoriadne závažnej dopravnej nehody s následkom smrti.              

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články