MIMORIADNA SPRÁVA Obrovský zásah pri Žiline: V kamiónoch 78 utečencov vrátane detí | Topky.sk

Nedeľa, 19. máj 2019. Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard.

MIMORIADNA SPRÁVA Obrovský zásah pri Žiline: V kamiónoch 78 utečencov vrátane detí

Zadržaní migranti
Zadržaní migranti
Zdroj: Foto: polícia
14.11.2017 15:47

ŽILINA - Poriadnym úlovkom sa môžu pochváliť policajti hraničnej a cudzineckej polície v spolupráci so žilinskými policajtmi. V noci na dnes zastavili dva kamióny a obsah ich šokoval. Okrem tovaru sa tam nachádzalo takmer 80 nelegálnych migrantov vrátane detí. Polícia ľudí z tretích krajín zadržala, rovnaký osud postihol aj dvoch vodičov z Turecka.


Dnes krátko po polnoci policajti zastavili dva za sebou idúce nákladiaky v mestskej časti Budatín na Námestí Hrdinov v smere do Žiliny. Policajti vodičov z Turecka vyzvali, aby otvorili prívesy. Zároveň zavolali kolegov z finančnej správy, pretože kamióny boli zaplombované. "Po otvorení zistili, že okrem tovaru sa vo vozidlách vezie aj 78 mužov, žien a detí irackej, iránskej a sýrskej národnosti," ozrejmila hovorkyňa Prezídia policajného zboru Denisa Baloghová s tým, že v prvom kamióne sedelo, ležalo a čupelo 44 ľudí. V druhom policajti narátali 34 osôb. 

MIMORIADNA SPRÁVA Obrovský zásah
Zdroj: Foto: polícia

Podľa prvotných informácií mali byť cudzinci naložení v Rumunsku a ich cesta mala viesť cez Maďarsko a Slovensko do Nemecka. Cena "jednosmerného lístka" sa mala pohybovať v sume približne 500 eur.

MIMORIADNA SPRÁVA Obrovský zásah
Zdroj: Foto: polícia

78 migrantov a dvaja vodiči z Turecka 

Policajti všetkých cudzincov postupne predviedli na oddelenie cudzineckej polície, kde práve prebiehajú procesné úkony. Tie čakajú aj dvoch tureckých vodičov kamiónov. "Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície už začal trestné stíhanie pre zločin prevádzačstva. Len čo to procesná situácia dovolí, poskytneme viac informácií," uzavrela policajná hovorkyňa. 


Prečítajte si aj: Desivá smrť v kamióne zo Slovenska: Vyšetrovanie úmrtia 71 migrantov uzavreli


Polícia svojím zásahom zabránila možnej ďalšej obrovskej tragédii. Dňa 27. augusta 2015 našli rakúski policajti v chladiarenskom aute odstavenom na diaľnici A4, ktorá vedie od rakúsko-maďarskej štátnej hranice do Viedne, mŕtvych 59 mužov, osem žien a štyri deti. Predpokladá sa, že po uzamknutí prevádzačmi v nákladnom priestore sa ešte na maďarskom území zadusili. Nápisy na skrini vozidla propagovali slovenský potravinársky podnik.

MIMORIADNA SPRÁVA Obrovský zásah
Zdroj: Foto: polícia
MIMORIADNA SPRÁVA Obrovský zásah
Zdroj: Foto: polícia

MIMORIADNA SPRÁVA Obrovský zásah
Zdroj: Foto: polícia


Galéria

Zadržaní migranti

Nástroje k článkuZDROJ: miš
FOTO: Polícia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články