°C

Piatok, 10. apríl 2020. Meniny má Igor, zajtra Július.

AKTUÁLNE Rakúsko bude zastavovať ľudí s podozrením na koronavírus už na hranici

Taliansko hlási už 229 nakazených a šesť úmrtí
Taliansko hlási už 229 nakazených a šesť úmrtí
Zdroj: SITA/AP Photo/Matthias Schrader
24.02.2020 21:10

VIEDEŇ - Rakúsko sa v pondelok rozhodlo, že výrazne sprísni režim na hraniciach s Talianskom a bude na nich zastavovať ľudí, u ktorých je podozrenie na prítomnosť koronavírusu.


Ide najmä o hraničný priechod cez Brennerský priesmyk, keďže ten leží neďaleko severotalianskych oblastí, v ktorých prepukla nákaza. Taliansko cez víkend hlásilo už 229 nakazených a šesť úmrtí.

Ako v pondelok po rokovaní akčného tímu rakúskej vlády na boj proti koronavírusu oznámil rakúsky kancelár Sebastian Kurz, v prípade, že sa objaví podozrenie na koronavírus u konkrétnych ľudí smerujúcich do krajiny z Talianska, pohraničiari ich "okamžite zastavia, tak, ako sa to stalo aj včera večer".

Kurz hovoril o zastavení vlaku z talianskych Benátok do nemeckého Mníchova, ktorý v nedeľu večer zastavili ešte na talianskej strane hraníc, pretože medzi približne 300 cestujúcimi boli aj dvaja s podozrením na koronavírus. Až keď testy po dvoch hodinách podozrenie nepotvrdili, vlak mohol pokračovať ďalej.

Osobná železničná doprava medzi
Zdroj: SITA/AP Photo/Matthias Schrader

Prepuknutie nákazy na severe Talianska začal cez víkend politicky zneužívať bývalý taliansky minister vnútra Matteo Salvini, ktorý ho dal do súvislosti s migráciou. "Vláda koronavírus podcenila. Je nezodpovedné povoľovať príchod migrantov z Afriky, kde bol tento vírus potvrdený," vyhlásil Salvini, pre ktorého je odpor proti migrácii hlavnou politickou témou. Skutočnosť je pritom taká, že v Afrike je doteraz len jeden potvrdený prípad nákazy koronavírusom, konkrétne v Egypte, a úmrtie žiadne.


Galéria

Taliansko hlási už 229 Osobná železničná doprava medzi

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články