Utorok, 18. január 2022. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Kolaps českého herca: Cirhóza pečene!

Jan KačerGaléria fotiek (4)
Jan Kačer
Zdroj: ArtCam

PRAHA - Tento rok pre neho vôbec nie je šťastný. Herec Jan Kačer prišiel o kamarátku Libušu Šafránkovú, následne aj o manželku Ninu Divíškovú. A potom skolaboval. Aktuálne sa nestačí diviť, akú diagnózu mu lekári oznámili.


Jan Kačer v októbri skolaboval a ako pacienta so srdcovými problémami ho rovno hospitalizovali na kardiológii. „Asi tu chvíľu pobudnem,” informoval českých novinárov z nemocničného lôžka. Herec sa podrobil náročnej operácii, keď mu voperovali prasaciu srdcovú chlopňu. 

Kolaps českého herca: Cirhóza
Galéria fotiek (4)
Zdroj: ČT

Príčina kolapsu však bola podľa denníku Aha! niekde inde. Diagnostikovali mu cirhózu pečene.„Nepijem, žijem dosť striedmo,” čudoval sa verdiktu lekárov. 

Cirhóza sa bežne spája s ťažkými alkoholikmi, čo však nie je hercov prípad. Okrem alkoholu môžu mať na cirhóze podiel aj iné toxíny či dlhodobá konzumácia väčšieho množstva liekov alebo žltačka. Ide o závažné chronické ochorenie, takzvané tvrdnutie pečene. 

Kolaps českého herca: Cirhóza
Galéria fotiek (4)
Zdroj: CinemArt

Jan Kačer bol takmer 60 rokov ženatý s kolegyňou Ninou Divíškovou. Tá dlhodobo trpela Alzheimerom. Zomrela v lete, iba 12 dní po smrti Libuše Šafránkovej, ktorej smrť Jana Kačera ako blízkeho rodinného priateľa tiež tvrdo zasiahla. 

Emília Vášáryová a Nina
Galéria fotiek (4)
Emília Vášáryová a Nina Divíšková
Zdroj: Falcon

Kolaps českého herca: Cirhóza pečene!

Viac o téme:
AUTOR: © Zoznam/ev Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články