Pondelok, 12. apríl 2021. Meniny má Estera, zajtra Aleš.

Zomrel herec (†54) z populárneho seriálu Černobyľ: Mal nádor na mozgu!

Vo veku 54 rokov zomrel herec Paul Ritter zo seriálu Černobyľ.
Vo veku 54 rokov zomrel herec Paul Ritter zo seriálu Černobyľ.
Zdroj: HBO
06.04.2021 18:00

LONDÝN - Svetové médiá dnes priniesli smutnú správu o smrti 54-ročného anglického herca Paula Rittera. Umelec, ktorého diváci môžu poznať z populárneho seriálu Černobyľ, bojoval s nádorom na mozgu.


Správu o smrti Paula Rittera potvrdil médiám hercov agent. „Paul bol mimoriadne talentovaný herec, ktorý s mimoriadnou zručnosťou zobrazil na javisku a obrazovke obrovské množstvo rolí. Odišiel v pokoji v kruhu rodiny,“ cituje jeho slová web Sky News. 

„Pri sledovaní Černobyľu som si povedal: Máme novú filmovú hviezdu. A aký bol vtipný v Piatkovej večeri... proste neskutočný talent,“ napísal na Twitteri hercov kolega Rob Delaney. 

Rittera diváci evidujú vďaka sitkomu Friday Night Dinner (Piatková večera), ktorý sa v Spojenom kráľovstve vysielal v rokoch 2011 až 2020. Slovenskí diváci ho však oveľa viac poznajú vďaka populárnemu seriálu Černobyľ, kde stvárnil jednu z hlavných postáv. 

Okrem toho si zahral aj vo filmoch ako Harry Potter a Polovičný princ, Orol deviatej légie či v bondovke Quantum of Solace. Česť jeho pamiatke! 

Herec Paul Ritter bojoval s nádorom na mozgu.
Zomrel herec (†54) z
Zdroj: HBO


Galéria

Vo veku 54 rokov

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články