°C

Utorok, 18. február 2020. Meniny má Jaromír, zajtra Vlasta.

Speváčka Toni Braxton rozvedená po 12 rokoch: Krach ňou otriasol!

Toni Braxton
Toni Braxton
Zdroj: SITA
25.07.2013 15:15

LOS ANGELES - Americká r'n'b speváčka Toni Braxton sa po dvanástich rokoch manželstva rozviedla s Kerim Lewisom. Jej hovorca to potvrdil magazínu People.


"Rozišli sa priateľsky a obaja sa budú podieľať na výchove ich dvoch synov, jedenásťročného Denima a desaťročného Diezela," uviedol. Vzťah dvojice sa rozpadol už v roku 2009. Štyridsaťpäťročná Braxton vlani v rozhovore pre televíziu VH1 uviedla, že koniec manželstva ňou veľmi otriasol. "Musela som si vymyslieť životný plán, ktorý s ním nemal nič spoločné. Bola som na všetkých nahnevaná. Nemohla som uveriť, že sa mi to stalo. Mala som pocit, že som človek bojujúci s množstvom problémov, a zrazu prišiel ďalší," opísala.

Rodáčka z Marylandu odštartovala svoju kariéru koncom 80. rokov spolu so svojimi štyrmi sestrami v skupine The Braxtons. Tam si ju všimli producenti Antonio 'L.A.' Reid a Kenneth 'Babyface' Edmonds. V roku 1993 vydala debutovú eponymnú nahrávku a o rok neskôr dostala cenu Grammy v kategórii Najlepší nováčik. Úspech dosiahla aj s druhým albumom Secrets (1996). Už o dva roky neskôr sa však pohádala so svojím vydavateľstvom a prvý raz zbankrotovala. Napriek tomu naďalej vystupovala, vydávala albumy a hrala vo filmoch. V roku 2010 vyšla jej šiesta a zrejme posledná štúdiovka s názvom Pulse, no zároveň opäť zbankrotovala. Vo februári vyhlásila, že už nevydá žiaden album, aj keď možno ešte občas bude vystupovať, keďže to ju stále baví.

Braxton prácu komplikujú zdravotné problémy. Držiteľka šiestich Grammy trpí nebezpečným autoimunitným ochorením systémový lupus erytematozus, pričom na túto chorobu zomrel aj jej strýko. Z prsníka jej museli vyoperovať nezhubný nádor a liečili jej tiež zápal osrdcovníka. Pre mikrovaskulárnu angínu zas musela predčasne prerušiť angažmán v istom lasvegaskom hoteli.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články