Britská rocková hviezda skončila v nemocnici: Pre infekciu ruší vystúpenia! | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Britská rocková hviezda skončila v nemocnici: Pre infekciu ruší vystúpenia!

Morrissey
Morrissey
Zdroj: SITA
27.01.2013 17:00

ROYAL OAK - Anglického speváka a textára Morrisseyho (53) v piatok hospitalizovali pre podozrenie z infekcie močových ciest. V sobotu to potvrdila jeho hovorkyňa Lauren Papapietro.


Niekdajšieho lídra alternatívno-rockovej kapely The Smiths prijali do Beaumont Hospital, ktorá sa nachádza v meste Royal Oak neďaleko Detroitu v americkom štáte Michigan. Zatiaľ nie je známe, či Morrisseyho už z nemocnice prepustili.

Morrissey je v Spojených štátoch amerických na koncertnom turné. Vzhľadom na zdravotné problémy musel zrušiť štvrtkové vystúpenie vo Flinte, piatkový koncert v Minneapolise a tiež sobotňajšie predstavenie v Chicagu. V pondelok by sa mal spevák ukázať v Asheville v Severnej Karolíne. Následne ho čaká ešte 22 koncertov vrátane vystúpení v Nashville, San Diegu, Las Vegas, San Franciscu alebo Seattli. V Los Angeles by s ním mala vystúpiť špeciálna hostka - pesničkárka Patti Smith.

Britský spevák a skladateľ Steven Patrick Morrissey sa na scéne pohybuje od konca 70. rokov. S formáciou The Smith vydal v rokoch 1984 až 1987 štyri štúdiovky, pričom všetky sa umiestnili na prvom alebo druhom mieste britského rebríčka. Po rozpade The Smiths odštartoval muzikant sólovú kariéru. Do roku 1997 vydal šesť sólových albumov, ktoré obsahovali také skladby ako Suedehead; Piccadilly Palare; The More You Ignore Me, the Closer I Get alebo Alma Matters. Následne sa na pár rokov odmlčal, no po návrate bol ešte úspešnejší ako predtým. Za comebackovú nahrávku You Are the Quarry (2004) obsahujúcu singel Irish Blood, English Heart si vyslúžil platinu a za ďalší album Ringleader of the Tormentors (2006) zlatú platňu. Jeho zatiaľ poslednou štúdiovkou je album Years of Refusal (2009).

Morrissey je nielen vo Veľkej Británii známy ako tvrdý kritik rôznych osobností a inštitúcií. Obhajca práv zvierat a dlhoročný vegetarián v minulosti ostro kritizoval britskú kráľovskú rodinu, bývalú premiéru Margaret Thatcher, bývalého premiéra Tonyho Blaira i niekdajšieho amerického prezidenta Georgea W. Busha. Podľa rodáka z Davyhulme sú princ William a jeho manželka Catherine "takí hlúpi, že je nemožné sa s nimi rozprávať". Predvlani zase spôsobil rozruch, keď počas koncertu vo Varšave povedal, že útoky Nóra Andersa Behringa Breivika sú ničím v porovnaní s každodennou praxou v spoločnostiach rýchleho občerstvenia McDonald's a Kentucky Fried Chicken (KFC). 


Galéria

Morrissey Morrissey Morrissey Morrissey Morrissey Morrissey Morrissey

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články