°C

Utorok, 1. december 2020. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

Spevák z hollywoodskych filmov zomiera: Po hospitalizácii mŕtvica!

Randy Travis
Randy Travis
Zdroj: SITA
11.07.2013 11:00

TEXAS - Americký country spevák Randy Travis, ktorý od nedele leží v texaskej nemocnici, utrpel mŕtvicu a je naďalej v kritickom stave. Hospitalizovali ho pre kardiomyopatiu spôsobenú vírusom, ktorá mu oslabila a zväčšila srdce. Šesťnásobný držiteľ Grammy účinkoval napríklad v snímkach ako Tajný agent (1997), Čarodejník (1997), Texaskí rangeri (2001) či Honba za pokladom: Kniha tajomstiev (2007).


To skomplikovalo pumpovanie krvi a Travisovi zlyhalo srdce. Ako jeho hovorca oznámil v stredu v noci, nasledovala mŕtvica a spevák (54) musel podstúpiť operáciu. Ešte niekoľko hodín pred ňou pritom lekári tvrdili, že jeho stav sa zlepšuje.

Randy Travis sa v hudobnom priemysle presadil v polovici 80. rokov albumom Storms of Life (1986). Počas svojej kariéry vydal 20 štúdiových albumov a v rebríčku Billboard Hot Country Songs mal viac ako 50 singlov. Šestnásť z nich sa dokonca dostalo na prvú priečku.

Šesťnásobný držiteľ Grammy, ktorý predal vyše 25 miliónov albumov a má svoju hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy, sa ukázal aj vo viacerých filmoch. Účinkoval napríklad v snímkach ako Tajný agent (1997), Čarodejník (1997), Texaskí rangeri (2001) či Honba za pokladom: Kniha tajomstiev (2007). Vlani sa v médiách objavil v súvislosti s tým, že ho našli ležať nahého pri jeho zničenom aute. Neskôr priznal, že v čase autonehody bol pod vplyvom alkoholu a následne ho odsúdili na dvojročný podmienečný trest.


Galéria

Randy Travis Randy Travis Randy Travis Randy Travis

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články