°C

Utorok, 31. marec 2020. Meniny má Benjamín, zajtra Hugo.

Spevák Morrissey zrušil svoje koncerty v Latinskej Amerike: Nemá peniaze!

Morrissey
Morrissey
Zdroj: SITA
21.07.2013 19:59

LONDÝN - Britský spevák Morrissey zrušil aj zvyšok svojho turné po Južnej Amerike, ktoré najprv musel preložiť po tom, čo sa v Peru otrávil jedlom. Päťdesiatštyriročný bývalý frontman skupiny The Smiths mal pôvodne odohrať celkovo 14 koncertov - dva v Peru, osem v Čile, jeden v Argentíne a tri v Brazílii. Minulý týždeň však oznámil, že vystúpenia v Peru a Čile sa zrušili, no koncerty v Argentíne a Brazílii mal absolvovať.


Najnovšie ale potvrdil, že ani tieto vystúpenia sa neuskutočnia. "Dnes som sa dozvedel, že plánované juhoamerické turné je zrušené. Dôvodom je nedostatok peňazí. Je jednoduché predávať vstupenky, no premiestniť kapelu z miesta A do miesta B je už zjavne nemožné," napísal spevák na oficiálnej fanúšikovej webstránke True To You.

Morrissey pritom musel už začiatkom roka zrušiť zvyšných 22 koncertov svojho severoamerického turné. Dôvodom bol prasknutý žalúdočný vred, ochorenie zvané Barrettov pažerák a tiež obojstranný zápal pľúc. Lekári mu vtedy poradili, aby radšej ukončil aktívnu kariéru. "Odporučili mi, aby som radšej s hudbou prestal, ale je to pre mňa zložité, pretože tento spôsob života je vo mne veľmi hlboko zakorenený," uviedol spevák v marci pre mexické rádio Reactor 105.7. 

Morrissey, celým menom Steven Patrick Morrissey, sa na hudobnej scéne pohybuje od konca 70. rokov. S formáciou The Smiths vydal v rokoch 1984 až 1987 štyri štúdiovky, pričom všetky sa umiestnili na prvom alebo druhom mieste britského rebríčka. Po rozpade The Smiths odštartoval sólovú kariéru. Do roku 1997 vydal šesť sólových albumov, ktoré obsahovali skladby ako Suedehead, Piccadilly Palare, The More You Ignore Me, The Closer I Get alebo Alma Matters.

Následne sa na pár rokov odmlčal, no po návrate bol ešte úspešnejší ako predtým. Za comebackovú nahrávku You Are The Quarry (2004) obsahujúcu singel Irish Blood, English Heart si vyslúžil platinu a za ďalší album Ringleader Of The Tormentors (2006) zlatú platňu. Jeho zatiaľ poslednou štúdiovkou je album Years Of Refusal (2009). V auguste vydá koncertné DVD s názvom Morrissey 25: Live, ktoré bude obsahovať záznam jeho marcového koncertu v Hollywood High School. 


Galéria

Morrissey Spevák Morrissey Morrissey Morrissey Morrissey Morrissey

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články