°C

Štvrtok, 27. február 2020. Meniny má Alexander, zajtra Zlatica.

VOĽBY 2020: Demokratická strana neplánuje odstúpiť v prospech inej strany napriek preferenciám

Jozef Rajtár počas mimoriadneho snemu a programovej konferencie Demokratickej strany
Jozef Rajtár počas mimoriadneho snemu a programovej konferencie Demokratickej strany
Zdroj: SITA/Jakub Julény
22.01.2020 14:25

BRATISLAVA - Demokratická strana (DS) sa v prípade nepriaznivých výsledkov predvolebných prieskumov neplánuje vzdať kandidatúry v nadchádzajúcich parlamentných voľbách v prospech inej strany. Členovia DS Natália Blahová, Ľubomír Galko a volebný líder Jozef Rajtár podobné informácie odmietli. Blahová tiež vylúčila, že by o vzdaní sa v prospech inej strany rokovali s OĽaNO.


"Pracovne sa rozprávame, určite však nie o nejakých fúziách alebo odporúčaniach," reagovala Blahová na otázku o rokovaniach s OĽaNO a lídrom hnutia Igorom Matovičom o prípadnej spolupráci. Blahová tvrdí, že voliči DS by v prípade, ak by strana stiahla kandidatúru a podporila iný subjekt, ostali doma a voliť by nešli vôbec. "Poznáme svojich voličov, ostali by doma. Poškodili by sme aj volebný výsledok demokratických strán," skonštatovala s tým, že o takejto možnosti nerokujú s inými stranami a ani nebudú.

Galko zdôraznil, že sa chystajú uspieť vo voľbách a nie v prieskumoch. Rovnako odmieta, že by o prípadnej podpore a stiahnutí kandidátky rokovali s inými stranami. "My chceme vyhrať a byť úspešní vo voľbách, nie v prieskumoch. Sme presvedčení, že budeme," tvrdí.

Galko tiež povedal, že podľa ich interných analýz strana silnie a je pripravená urobiť maximum pre čo najlepší výsledok vo voľbách. Parlamentné voľby budú 29. februára. Kandiduje v nich 25 politických subjektov. V predvolebných prieskumoch sa DS objavuje na úrovni pod jedným percentom.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články