Utorok, 30. november 2021. Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

Známa Slovenka obeťou domáceho NÁSILIA: Preboha, začalo to, keď mala IBA 5 rokov!

Simona Salátová
Simona Salátová
Zdroj: RTVS
24.11.2021 12:01

BRATISLAVA - Zajtrajší deň je už 22 rokov známy ako Medzinárodný deň eliminácie násilia páchaného na ženách. Tejto téme sa bude venovať aj Veronika Ostrihoňová vo svojej relácii Silná zostava. Simona Salátová, ktorá je zvyčajne akousi pomocnou moderátorkou, tentoraz prehovorí o svojej vlastnej bolestnej skúsenosti.


Simona o svojom trpkom detstve dlhé roky nehovorila. „Ja som na to nikdy nebola pripravená. Myslím, že je to takou normálnou známkou toho, keď niekto zažije domáce násilie, že po zvyšok života to berie ako hanbu,” povedala k tomu v štúdiu Silnej zostavy. 

Známa Slovenka obeťou domáceho
Zdroj: RTVS

Keď však napokon prehovorila, získala ohromnú spätnú väzbu. „Ja som pochopila, že ono je to v tom istom stave ako pred 20 rokmi, tie čísla stúpajú, niekde sú tie deti zatvorené v tých detských izbách, ešte stále sa pocikávajú, keď majú 10 rokov, lebo sa boja svojho vlastného otca alebo svojej mamy,” uviedla. 

Ona sama zažila to, že otec týral mamu, drasticky ju bil, a časom sa obrátil aj na svoje deti. Simona mala len 5 rokov, keď to začalo... Pozrite si video z relácie:


Galéria

Simona Salátová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články