Streda, 28. júl 2021. Meniny má Krištof, zajtra Marta.

Legendárnu Hegerovú strápnili na festivale: Preboha! Ako mohol TOTO vypustiť z úst?

Hana Hegerová
Hana Hegerová
Zdroj: profimedia.sk
24.06.2021 14:00

BRATISLAVA - Hana Hegerová (†89) bola považovaná za prvú dámu československého šansónu a prischla jej tiež prezývka Edit Piaf z Prahy. Túto výnimočnú umelkyňu si dnes večer budú môcť pripomenúť diváci RTVS v relácii Zlaté časy, kde hostia Eleny Vacvalovej a Milana Lasicu prezradia aj celkom zaujímavé pikošky z jej života.


23. marca tohto roka nás zasiahla smutná správa. A to, že legendárna Hana Hegerová zomrela. Pred smrťou ju sužovali zdravotné problémy. Dlhodobo sa nemohla pohybovať a nevychádzala zo svojho bytu. Po zlomenine bedrového kĺbu bola hospitalizovaná a vraj pred smrťou odmietala jesť a vážila len 45 kíl.


Posledné chvíle Hany Hegerovej (†89): Vážila len 45 kíl... Toto zapríčinilo jej smrť!


Dnešné vydanie relácie Zlaté časy na obrazovkách RTVS je venované práve tejto uznávanej umelkyni. Na Hanu Hegerovú budú spolu s Elenou Vacvalovou a Milanom Lasicom spomínať jej blízki - dvorný textár Michal Horáček a režisér Fero Fenič, ktorý bol jej dobrým priateľom. 

VIDEO: V relácii RTVS - Zlaté časy sa spomínalo na legendárnu Hanu Hegerovú. 

Okrem iného pobavili divákov historkou, keď Hegerová, ktorá preferovala komornejšie prostredie pre koncerty, vystupovala na letnom festivale. „Bolo to niekedy v 90. rokoch. Pani produkčná ju presvedčila ísť na festival. Moderátor ju uviedol slovami: Teraz prichádza stará, ale dobrá Hana Hegerová. A ona prišla na pódium a povedala: Nie. Zrelá, a preto dobrá,” prezradil Fenič, čím prítomných ozaj dobre pobavil. 

VIDEO: Hana Hegerová sa počas koncertovania ocitla v rôznych situáciách. 

{{ poll.title }}

  • {{ question.text }} *
  • Vyhodnotenie
    Úspešnosť
    {{ succeeded.percent }}%
    Počet správnych odpovedí
    {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}


Galéria

Hana Hegerová Hana Hegerová Hana Hegerová Hana Hegerová Hana Hegerová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz
FOTO: profimedia.sk, SITA, ČT;
VIDEO: RTVS

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články