°C

Piatok, 21. február 2020. Meniny má Eleonóra, zajtra Etela.

Pred osobitnou komisiou Súdnej rady vypovedali aj Cviková a Halmová

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
14.11.2019 17:45

BRATISLAVA - Pred osobitnou komisiou Súdnej rady, ktorá je zriadená kvôli sudcom spomínaným v komunikácii Mariana K., vypovedali vo štvrtok aj sudkyňa Okresného súdu (OS) Bratislava I Denisa Cviková a sudkyňa Najvyššieho súdu (NS) SR Nora Halmová. Pred nimi komisia vypočula sudkyňu Zuzanu Maruniakovú a predsedu OS Košice II Adriána Pažúra.


Jedinou sudkyňou, ktorá komunikovala aj s novinármi, bola Nora Halmová. K veci sa chce vyjadrovať až vtedy, keď sa k jej výpovedi verejne vyjadrí predseda osobitnej komisie Súdnej rady Dušan Čimo. "Išlo o komunikáciu o mne, bezo mňa a som dosť v takej nepríjemnej situácii, keď som musela podstúpiť aj toto konanie pred komisiou. Prišla som, zodpovedala som na všetky otázky, ktoré mi boli kladené," uviedla Halmová. Kontakt s Marianom K. vylúčila.

Halmová sa podľa medializovaných informácií tiež spomína v komunikácii Mariana K. Obvinený z vraždy Jána Kuciaka sa mal vyjadriť, že zaistil rozsudok v kauze rozpustenia ĽSNS. Všetkých päť členov senátu NS SR vrátane Halmovej, ktorý zamietol rozpustenie parlamentnej strany ĽSNS na návrh generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, odmieta, že by poznali obvineného a obžalovaného Mariana K. Rovnako, že mohol zasahovať do rozhodovania senátu v prípade ĽSNS.

Sudkyňa OS Bratislava I Denisa Cviková po jej výpovedi pred komisiou novinárom odkázala, že sa nebude vyjadrovať a odišla podobne ako jej kolegyňa Maruniaková. Z komunikácie Mariana K. má podľa zástupcov TV Markíza vyplývať, že sa Cviková podieľala na rozhodovaní v spore o zmenky televízie napriek tomu, že v tom prípade nebola sudkyňou.

Na pojednávaniach sa podľa televízie aj osobne zúčastňovala, čo podľa predsedu komisie Čima vysvetlila kamarátskym vzťahom so Zuzanou Maruniakovou, ktorá bola v prípade sudkyňou. Maruniaková dala za pravdu Marianovi K. bez toho, aby skúmala pravosť samotných zmeniek. Z komunikácie cez aplikáciu Threema má podľa zástupcov TV Markíza vyplývať, že Marian K. korumpoval viacero bratislavských sudcov, medzi nimi aj Maruniakovú.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články