Kočnerova Threema: V prípade podozrivých sudcov polícia zatiaľ nevzniesla obvinenie | Topky.sk

°C

Štvrtok, 5. december 2019. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

Kočnerova Threema: V prípade podozrivých sudcov polícia zatiaľ nevzniesla obvinenie

Marian Kočner, Monika Jankovská
Marian Kočner, Monika Jankovská
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
12.11.2019 14:55

BRATISLAVA - Polícia zatiaľ v prípade podozrivých sudcov nevzniesla obvinenie konkrétnej osobe. Informoval o tom hovorca Policajného zboru Michal Slivka, ktorý dodal, že polícia bude v prípade nových skutočností verejnosť informovať.


Podozrenia vyplynuli z komunikácie Mariana Kočnera cez aplikáciu Threema, v ktorej si údajne písal s bývalou štátnou tajomníčkou rezortu spravodlivosti Monikou Jankovskou.

Okrem iného sa v komunikácii spomína ovplyvňovanie viacerých prípadov napríklad civilný proces o miliónových zmenkách televízie Markíza. Podozrenia preveruje Súdna rada SR, ktorá si už na najbližší štvrtok 14. novembra predvolala ďalších sudcov. Pre komunikáciu s Marianom Kočnerom odstúpili viacerí sudcovia, medzi inými aj šéf Okresného súdu Bratislava III. David Lindtner.

Pracovná skupina Hmla aj naďalej dokumentuje podozrenia z protiprávneho konania konkrétnych osôb, o vydaní konkrétnych meritórnych rozhodnutí budeme verejnosť informovať," uviedol Slivka. Ešte koncom augusta tohto roka voči niektorým sudkyniam a sudcovi v tejto súvislosti zasahovala aj Národná kriminálna agentúra (NAKA). Polícia následne zriadila špeciálny vyšetrovací tím s názvom „Hmla". Podozrenia preveruje aj Slovenská advokátska komora (SAK). Cez aplikáciu Threema s Marianom Kočnerom totiž údajne komunikovalo viacero advokátov a rovnako aj prokurátorov.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články