°C

Piatok, 5. jún 2020. Meniny má Laura, zajtra Norbert.

VOĽBY 2020 Na priebeh volieb chcú dozerať zahraniční pozorovatelia: Evidujú prvých záujemcov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
28.01.2020 14:11

BRATISLAVA - Dohliadať na priebeh februárových volieb už prejavili záujem aj zahraniční pozorovatelia. Ministerstvo vnútra (MV) SR predbežne zaznamenalo záujem volebnej komisie z Etiópie a Európskeho fóra študentov AEGEE Slovakia.


Pozorovať priebeh hlasovania a sčítavanie výsledkov môže občan, ktorý to oznámi okrskovej volebnej komisii. Pozorovatelia nesmú narúšať priebeh volieb či priebeh sčítavania výsledkov. Zákon podľa ministerstva neustanovuje, kto smie byť pozorovateľom. Jediné obmedzenie sa v týchto voľbách týka kandidáta do NR SR. "V čase konania volieb sa vo volebnej miestnosti nesmie zdržiavať na čas dlhší, ako je potrebný na hlasovanie," priblížila Michaela Paulenová z tlačového odboru ministerstva vnútra. Dodala, že kandidát môže byť prítomný počas sčítania hlasov, jeho prítomnosť je obmedzená iba počas hlasovania, aby nedochádzalo k ovplyvňovaniu voličov.

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára, kandiduje v nich 25 politických subjektov. Stáť budú viac ako 12,6 milióna eur. V ére samostatného Slovenska pôjde o ôsme parlamentné voľby v poradí. Na Slovensku sú viac ako štyri milióny oprávnených voličov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články