Čaputová prehovorila o drsných útokoch v kampani: Kvôli rodine má ochranku | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Čaputová prehovorila o drsných útokoch v kampani: Kvôli rodine má ochranku

Zdroj: Štáb Zuzany Čaputovej/Peter Konečný
09.03.2019 12:00

BRATISLAVA - Po tom, čo sa Robert Mistrík vzdal kandidatúry v prospech Zuzany Čaputovej sa na čele tabuliek objavili dvojica najpravdepodobnejších favoritov - Maroš Šefčovič a Zuzana Čaputová. Prezidentské voľby sú už budúci týždeň a okrem oficiálnych kampaní sa rozbehli aj slovné prestrelky medzi kandidátmi. Každý sa rozhodol reagovať po svojom. Čaputová zvolila pokojnú a pozitívnu cestu.


Prezident Andrej Kiska vyjadril svoju podporu Čaputovej, čo sa stalo predmetom kritiky jej protikandidáta Maroša Šefčoviča. Včera Kiskov prejav odsúdil aj premiér Peter Pellegrini, podľa ktorého by sa mal venovať svojím daňovým kauzám a nie hľadať špinu na Šefčoviča. Čaputová sa však rozhodla na akékoľvek útoky reagovať inak, než ostatní. 

Útoky sa stupňujú, zabezpečila som si ochranu

Po zverejnení posledných prieskumoch pred moratóriom sa od niektorých politikov, konšpiračných webov i protikandidátov spustila na Čaputovú vlna útokov. „Na sociálnej sieti som si dokonca prečítala výzvu od politika burcujúceho k zintenzívneniu útokov na mňa, pretože som vraj hrozbou pre Slovensko,“ uviedla v stanovisku Zuzana Čaputová. 

Čaputová prehovorila o drsných
Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová

„Šírenie nenávisti a klamstiev dospelo k tomu, že sme ja a moja rodina dostali množstvo nenávistných správ, ktoré sme po porade s mojim tímom vyhodnotili ako potenciálnu hrozbu. Preto som pristúpila k tomu, že sme si zabezpečili profesionálnu ochranu,“ vysvetlila prezidentská kandidátka. 

Čaputová prehovorila o drsných
Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová

Zachovajte pokoj a slušnosť

Čaputová však napriek tomu verí, že ľudia sa nenechajú oklamať a rozdeliť. „Naopak, boja sa zrejme niektorí mocní. Šíriť strach a vyzývať na útoky na mňa považujem totiž za prejav ich strachu - nie však strachu zo mňa, ale zo slušných ľudí, ktorí sa spájajú proti nespravodlivosti,“ uviedla Čaputová a zároveň poprosila svojich priaznivcov, aby zachovali pokoj a nenechali sa vtihanuť do konfliktov.  

Čaputová prehovorila o drsných
Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová

Chcem tiež poprosiť svojich priaznivcov, aby tvárou v tvár klamstvám zachovali pokoj a nenechali sa vtiahnuť do konfliktov. „Tak ako v živote, ani na sociálnych sieťach hádky a osočovanie nepomôžu. Odpovedajme preto spoločne na tieto útoky pravdou, pokojom, slušnosťou a rozumom, nech sú akékoľvek. Usilujme sa ľuďom naše názory citlivo vysvetľovať, pýtajme sa ich, počúvajme a argumentujme. Všetkých nás totiž spája voľa po spravodlivosti a férovosti v štáte, kde pravidlá platia pre všetkých rovnako,“ dodala. 

Čaputová prehovorila o drsných
Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články