Tornádo v Oklahome nemalo žiadne zľutovanie: Zdemolovaný motel, zomreli najmenej dvaja ľudia | Topky.sk

Pondelok, 21. október 2019. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Tornádo v Oklahome nemalo žiadne zľutovanie: Zdemolovaný motel, zomreli najmenej dvaja ľudia

Tornádo zničilo motel v Oklahome
Tornádo zničilo motel v Oklahome
Zdroj: TASR/AP Photo/Sue Ogrocki
26.05.2019 12:50

EL RENO - Najmenej dvaja ľudia zahynuli po tom, ako zrejme tornádo zničilo motel a spôsobilo ďalšie škody v oblasti amerického mesta Oklahoma City. S odvolaním sa na miestnych predstaviteľov o tom informovali televízia NBC News a agentúra AP.


Predpokladané tornádo zasiahlo mesto El Reno v noci na nedeľu v čase, keď cez štát Oklahoma v strednej časti USA postupoval silný búrkový systém, uviedol meteorológ Rick Smith z neďalekého mesta Norman. Zničený bol motel American Budget Value Inn. Zábery z miesta ukazujú, ako záchranné zložky prehľadávajú trosky po tom, ako zrútila časť poschodia budovy. Poškodené boli aj obytné automobily na susediacom pozemku i časť neďalekej predajne áut.

Sporadické blesky počas noci nakrátko osvetľovali aj prevrátené autá a ďalšie dôsledky búrky na iných miestach v okolí, píše AP. "Nepochybne sme zažili traumatickú udalosť," vyhlásil starosta mesta El Reno Matt White. Novinárom na tlačovej konferencii ráno miestneho času povedal, že potvrdené boli zatiaľ dve obete na životoch a viacero osôb previezli do nemocníc v Oklahoma City. "El Reno potrebuje práve teraz vaše modlitby," citovala starostu predtým televízia Fox News.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články