Jerguš penil od zlosti: FOTO Vybíjal sa mu mobil a vlak hlásil meškanie, šok na bratislavskej stanici | Topky.sk

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

Jerguš penil od zlosti: FOTO Vybíjal sa mu mobil a vlak hlásil meškanie, šok na bratislavskej stanici

Cestujúci si v novej čakárni na bratislavskej hlavnej stanici nemohol nabiť telefón.
Cestujúci si v novej čakárni na bratislavskej hlavnej stanici nemohol nabiť telefón.
Zdroj: FB/Jerguš
19.10.2018 15:00

BRATISLAVA - Jerguš, ktorý v sobotu uviazol na železničnej stanici v hlavnom meste sa ocitol v krízovej situácii. Po celodennom cestovaní mu zostávali len 3 percentá batérie na mobile. Keďže na informačnej tabuli svietilo, že jeho vlak má meškanie 40 minút, zašiel do novootvorenej čakárne. Teraz rozpovedal zážitok, na ktorý tak skoro nezabudne!


Vaše tipy

Jerguš bol v sobotu 13. októbra nútený čakať na bratislavskej hlavnej stanici, pretože jeho vlak mal meškanie 40 minút. Nakoľko sa však vracal z celodennej pracovnej cesty, jeho mobil bol takmer vybitý. „Mal som 3 percentá baterky, a tak som dúfal, že si ho na vlakovej stanici hlavného mesta členského štátu Európskej únie bez problémov nabijem,“ opisuje dianie muž, ktorý sa rozhodol, že zájde do novootvorenej čakárne, ktorá funguje od polovice septembra.

Cestujúci si v novej
Zdroj: FB/Jerguš

Hoci minister dopravy a výstavy Árpád Érsék (Most-Híd) a generálny riaditeľ Železníc SR (ŽSR) Martin Erdössy avizovali, že rekonštrukcia stála cca 990-tisíc eur vrátane DPH, Jerguš v nej nenašiel ani jednu funkčnú elektrickú zásuvku.

Cestujúci si v novej
Zdroj: FB/Jerguš

Novú čakáreň tvoria tri miestnosti. „Síce majú štatút čakárne, no lavičky nájdete len v jednej z miestností, a to v počte 30 miest na sedenie,“ opisuje čitateľ s tým, že síce v ďalších dvoch miestnostiach lavičky chýbali, boli prázdnejšie. „Zmieril som sa s faktom, že v 21. storočí budem sedieť na zemi v čakárni popri nabíjaní svojho telefónu, no keď som svoje zariadenie zapojil do zásuvky, zistil som, že v nej nie je prúd,“ krúti hlavou Jerguš.

Cestujúci si v novej
Zdroj: FB/Jerguš

Muž sa preto vybral na poschodie, kde ho prekvapili ďalšie skvosty. „V čakárni je zákaz konzumovať jedlo. Nenájdeme tu koše na triedený odpad či informačné tabule, ale nájdeme tu konečne fungujúce zásuvky,“ pokračuje Jerguš. Uviedol, že tam videl dve alebo tri, ktoré boli vo výške asi 1,4 metra od zeme, no lavičky pri nich chýbali. „Čo mi teda ostáva? Opäť sedieť na zemi a navyše držať si telefón celý čas v ruke,“ dodal muž.

Cestujúci si v novej
Zdroj: FB/Jerguš


Ďalšie z rubriky: Cyklisti potrestali prvého vodiča: FOTO Na cyklotrase sa neparkuje! Ľudia sú z reakcie Tomáša hotoví


Železnice sa za vzniknuté nedorozumenie ospravedlnili

Na podnet nášho čitateľa sme sa obrátili na slovenské železnice. Ivana Popluhárová z odboru komunikácie ŽSR pre Topky.sk vysvetlila, že išlo o dočasnú poruchu. „Na hlavnej stanici sme zaznamenali krátkodobý výpadok nabíjania  - bol vyrazený elektrický istič. Cestujúci nedostatok okamžite avizovali a problém bol vzápätí vyriešený. Všetky zásuvky sú plne funkčné,“ objasnila.


Galéria

Cestujúci si v novej Cestujúci si v novej Cestujúci si v novej Cestujúci si v novej Cestujúci si v novej

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články