PRÁVE TERAZ Prokurátor podal návrh na predĺženie väzby obvineným z vraždy Kuciaka | Topky.sk

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

PRÁVE TERAZ Prokurátor podal návrh na predĺženie väzby obvineným z vraždy Kuciaka

Alena Zsuzsová je obvinená v prípade dvoch vrážd. Vinu však odmieta.
Alena Zsuzsová je obvinená v prípade dvoch vrážd. Vinu však odmieta.
Zdroj: Jan Zemiar
19.03.2019 10:44

BRATISLAVA - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal návrh na predĺženie väzby Alene Zsuzsovej a ďalším trom osobám v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Návrh bol doručený v utorok na Špecializovaný trestný súd v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica.


Vo veci úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej je obvinených päť osôb. K Alene Zsuzsovej, Zoltánovi Andruskóovi, Miroslavovi Marčekovi a Tomášovi Szabóovi pribudol minulý týždeň aj Marian Kočner. Podľa prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry to mal byť práve on, kto si prostredníctvom Aleny Zsuzsovej vraždu Kuciaka objednal. Novinára popravili pre jeho prácu.

"Prokurátor ÚŠP v utorok doručil na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici návrh na predĺženie väzby na štyroch obvinených o maximálne povolenú hranicu, to je o sedem mesiacov," ​povedala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Kočnera obvinili v prípade vraždy Jána Kuciaka: Usvedčujúca sms-ka vplyvnému podnikateľovi

Kočner je už vo väzbe vyše pol roka pre falšovanie zmeniek. Prokurátor naňho podal aj návrh na obžalobu spolu s Pavlom Ruskom. Marian Kočner je v takzvanej kolúznej väzbe, ktorá je najprísnejšia. Zsuzsová a ďalší traja obvinení sú rovnako vo väzbe, prokurátor im momentálne navrhol väzbu predĺžiť. Okrem obvinenia z objednávky vraždy Jána Kuciaka je Alena obvinená aj v prípade vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka, ktorého zastrelili v roku 2010. 

Alena Zsuzsová bola vypovedať
Zdroj: Jan Zemiar

Polícia zadržala a obvinila
Zdroj: TASR/Dušan Hein, SITA/Jakub Julény, Topky

Mariana Koćnera priviezli s
Zdroj: TASR/Dušan Hein


Galéria

Alena Zsuzsová je obvinená Alena Zsuzsová bola vypovedať Polícia zadržala a obvinila Marian Kočner

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články